Messi fiton Topin e Artë të Kampionatit Botëror

0
Lionel Messi është shpallur si lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të mbajtur në Katar. Ylli argjentinas ia doli që së bashku me Argjentinën...

Mbappe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës

0
Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës 2022. Sulmuesi 23-vjeçar francez shënoi 8 gola në turne dhe zuri vendin e parë...

Argjentina e Leo Messit kampione e botës, e rrëzon nga froni Francën

0
Argjentina edhe zytarisht është shpallur kampion bote. Koha e rregullt në këtë finale u mbyll 2:2. Golat për Argjentinën i shënuan Leo Messi dhe Angel Di...

Argjentinë – Francë, formacionet zyrtare

0
Më fillim nga ora 16:00, do të nis ndeshja finale e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës. Përkundër se ka pasur lajme për mungesa...

Formacionet e mundshme të finales së Kupës së Botës, Argjentina – Franca

0
Lionel Messi do të kërkojë që ta shtojë në koleksionin e tij trofeun e vetëm të munguar, atë të Kupës së Botës dhe tashmë...

Sot luhet finalja e Kupës së Botës, Argjentina kundër Francës

0
Sot do të zhvillohet ndeshja final në Kupën e Botës. Argjentina do të përballet me kampionin në fuqi, Francën, shkruan IndeksOnline. Argjentina në gjysëmfinale kishte mposhtur...

Kroacia e bronztë, Maroku largohet me kokën lart

0
Kroacia është Kombëtarja e tretë më e mirë në Botë në Kampionatin “Katar 2022”. Kroatët kanë shënuar fitore në ndeshjen për vendin e tretë në...

Kroacia dhe Maroku përballen sot në ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e...

0
Kroacia dhe Maroku do të përballen sot me fillim nga ora 16:00. Ky takim vlen për vendin e tretë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet...

Orari i finales së Botërorit dhe ndeshja për vendin e tretë

0
Franca do të kërkojë që ta mbrojë titullin e Kampionit të Botës dhe për ta bërë këtë duhet ta mposhtë Argjentinën në finalen e...

Franca në finale, Maroku eliminohet

0
Franca ka kaluar në finalen e Kupës së Botës që po zhvillohet në Katar. Francezët të mërkurën mbrëma në stadiumin “Al Bayt”, fituan përballë...

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës! – VIDEO

0
Njiheni Pavarësinë e Kosovës! Kjo ishte thirrja e presidentit shqiptar Bajram Begaj drejtuar shteteve pjesëmarrëse në Sesionin e 78-të të Asamblesë së OKB-së. Në fjalën...