Mbappe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës

Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës 2022.

Sulmuesi 23-vjeçar francez shënoi 8 gola në turne dhe zuri vendin e parë të qartë në listën e golashënuesve.

Në vendin e dytë është sulmuesi argjentinas Lionel Messi, i cili ka 7 gola, 4 prej tyre nga penalltia.