Von Cramon kërkon liberalizim të menjëhershëm të vizave për Kosovën

0
Raportuesja për Kosovën, Viola von Cramon, duke dhënë detaje për raportin që do ta paraqesë në seancën e Parlamentit Evropian, ka ripërsëritur nevojën për...

Vdes mjeku Mentor Salihi, ishte në autoambulancën që u aksidentua më 30 qershor

0
Nuk ka arritur t’iu mbijetojë plagëve mjeku që para disa ditësh, duke dashur ta shpëtojë jetën e tjetrit u aksidentua. Një aksident i rëndë trafiku...

Sondazhi i institutit amerikan: Kurti politikani më i besueshëm në Kosovë, Osmani e dyta

0
Sipas rezultateve të publikuara nga sondazhi për Ballkanin Perëndimor për vitin 2022 në kuadër të projektit të institutit amerikan “Instituti Republikan Ndërkombëtar” (IRI), Albin...

BeH, Qendra Memoriale në Potoçari do t’i ruajë eshtrat e viktimave të panjohura

0
Eshtrat e rreth 90 viktimave të gjenocidit të kryer në zonën e Srebrenicës në verën e vitit 1995, të cilat nuk mund të identifikohen,...

Serbia dhe Shqipëria për paraqitje të përbashkëta në tregjet e largëta turistike

0
Ministrja e Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit e Serbisë, Tatjana Matiç dhe ministrja e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë, Mirela Kumbaro Furxhi, kanë diskutuar në...

Presidenti Erdogan pret me ceremoni zyrtare kryeministrin italian Draghi

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka pritur me ceremoni zyrtare kryeministrin e Italisë, Mario Draghi i cili ndodhet në Türkiye për një vizitë...

Euro me vlerën më të ulët kundrejt dollarit që nga viti 2002

0
Euro sot regjistroi rënien e vlerës së saj në nivelin më të ulët kundrejt dollarit amerikan që nga viti 2002 pasi hendeku i politikës...

Turqi, medreseja historike në qytetin Hakkari i shërben turizmit si “muze”

0
Medreseja me oborr të hapur, e cila u ndërtua në qytetin Hakkari tëTurqisë në periudhën e Shtetit Osman dhe që është një nga shembujt...

Presidenti Erdogan më 19 korrik do të vizitojë Iranin

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do qq0të vizitojë Iranin më 19 korrik, njoftuan sot nga Presidenca e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i...

Nënshkruhen protokollet e anëtarësimit në NATO të Suedisë dhe Finlandës

0
Përfaqësuesit e vendeve anëtare të NATO-s nënshkruan protokollet e anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në Aleancë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në përputhje me vendimin për...