Girl in a jacket

Mbërrijnë edhe 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca në Shqipëri

0
Në Shqipëri kanë mbërritur edhe 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca, falë mbështetjes së qeverisë kroate. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu një postimi në Facebook, ka...

Tri marrëveshjet që u firmosën në Shkup mes Ramës, Zaevit, Vuçiçit

0
Dy memorandume mirëkuptimi dhe një marrëveshje ndërshtetërore u nënshkruan në “Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal” në Shkup mes kryeministrit Edi Rama, homologut të tij...

Sërish rritje e të infektuarve me coronavirus, 72 raste në 24 orët e fundit

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 2,443 teste të kryera, 72 persona...

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë

0
Qeveria e Kosovës thotë se iniciativa e ‘Mini-Shengenit’ është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumit...

Rama në Formunin Ekonomik Rajonal: E di se për çfarë mendohet Kosova, jam absulutisht...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se nuk e kupton se pse vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor nuk i janë bashkuar atij,...

“Mini-Shengeni Ballkanik do të quhet “Open Balkan”

0
Emri i Mini-Shengenit Ballkanit të iniciuar nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama e Zoran Zaev,...

Zjarr masiv pyjor në qarkun Manavgat të Turqisë, disa të plagosur

0
Zjarri i madh pyjor në qarkun mesdhetar të Turqisë, Manavgat, ka lënë disa persona të plagosur, njoftoi ministri i Bujqësisë dhe Pyjeve, Bekir Pakdemirli,...

Afganët e ardhur ilegalisht në Turqi: Ushtarët iranianë na rrahën dhe na lanë pranë...

0
Disa migrantë të parregullt afganë kanë pohuar se janë rrahur në arrest nga ushtarët iranianë përpara se të liroheshin në kufirin turk, raporton Anadolu...

Erdoğan: Puset në Detin e Zi nuk do të jenë të fundit

0
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se nxjerrja e gazit në Detin e Zi në të ardhmen e afërt do të...

SHBA, shteti Alaska goditet nga një tërmet 8,2 ballë

0
Qendra amerikane për hulumtime gjeologjike (USGS) njoftoi se në shtetin Alaska ka ndodhur një tërmet me magnitudë prej 8,2 ballësh, transmeton Anadolu Agency (AA). Epiqendra...