5 viktima dhe 506 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
761 TË SHËRUAR DHE 506 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

QKUK: Kryhen 5 operacione kardiokirurgjike tek fëmijët me defekte në zemër

0
Janë kryer 5 operacionet e para tek fëmijët me defekte në zemër, në Klinikën e Kardiokirurgjisë, poashtu janë kryer 10 stentime, zgjerim i enëve...

Kryeministri britanik i shkruan letër Kurtit: Shpresoj në progres në dialogun me Serbinë

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti takoi sot Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott. Ambasadori Abbott i dorëzoi kryeministrit Kurti...

OBSH: Rastet globale rriten për të tetën javë radhazi

0
Rastet globale janë rritur për të tetën javë radhazi, sipas një deklarate nga Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Tedros Adhanom Ghebreyesus gjatë një...

Japonia dyshon se Kina qëndron pas një varg sulmesh kibernetike

0
Policia në Japoni dyshon se ushtria kineze qëndron pas sulmeve kibernetike ndaj kompanive japoneze, duke përfshirë kompanitë e sektorit të mbrojtjes dhe agjencinë hapësinore...

611 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

0
Nga raportimet e datës 21 prill 2021, të klinikave Covid të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe repartet e spitaleve të përgjithshme,...

Rreth 20 mijë persona të vaksinuar kundër koronavirusit në Kosovë

0
20 mijë persona janë vaksinuar deri më tani në gjithë vendin kundër COVID-19, që nga 8 prilli kur ka filluar procesi i vaksinimit. Këtë...

Kurti javën e ardhshme vizitë zyrtare në Bruksel, do të takohet me zyrtarë të...

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti nga mesi i javës së ardhshme do të jetë në një vizitë zyrtare në Bruksel, ndërsa do të takohet...

Ministri ukrainas: Trupat ruse vazhdojnë të arrijnë në kufi

0
Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba tha të martën se Rusia së shpejti do të ketë më shumë se 120,000 trupa në kufirin me...

Policia kufitare arreston dy të dyshuar dhe parandalon kontrabandën me armë dhe mallra

0
Departamenti Policisë Kufitare në vazhdën e angazhimeve dhe planifikimeve operacionale, për luftimin dhe parandalimin e veprimtarive kriminale, përfshirë krimet trans-kufitare ka iniciuar disa raste...