Qeveria Kurti i vendos sanksione Kinës

0
Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti i ka vendosur sanksione Kinës, siç është thënë, pas trajtimi që ky shtet po u bën ujgurëve. Vendimi është...

Talebanët mesazh diplomatik Kinës dhe Turqisë: Kemi pasuri nëntokësore, na ndihmoni të zhvillojmë Afganistanin

0
Talibanët po hapen diplomatikisht për Turqinë dhe Kinën, duke kërkuar bashkëpunim ndërkombëtar që do të çojnë në zhvillimin e Afganistanit. Në një deklaratë ditën e...

Spahiu thotë se ambasadori i Kosovës në Francë sipas Kodit Penal do duhej denuar...

0
Analisti dhe profesori mitrovicas, Nexhmedin Spahiu ka thënë se ambasadori kosovar në Francë, Qëndrim Gashi, sipas Kodit Penal të Kosovës denohet nga 1-8 vite...

Arrihet marrëveshja: Lejohen dasmat, shtyhet orari i gastronomisë dhe heqet ora policore

0
Asociacioni i Komunave të Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me masat që pritet të lehtësohen dhe dakordimet që janë arritur sot në takimin...

Nxënëset me mbulesë nuk po lejohen të regjistrohen në shkolla të mesme, reagon avokati...

0
Ka nisur regjistrimi i nxënësve në shkolla të mesme në vendin tonë, derisa avokati kosovar Arianit Koci, përmes një postimi në FB...

Edhe në Gjenevë shqiptarët i bashkangjiten zviceranëve, turqve, gjermanëve në protestën para OKB-së për...

0
Qinda persona ne dite e fundit te muajit Ramazan u mblodhen para Pallatit të OKB-së në Gjenevë per protestuar kunder bombardimeve të Izraelit mbi...

Ofendoi rënd diasporën, sulmohet fizikisht analisti Valon Syla

0
Gazetari dhe analisti kosovar, Valon Syla është sulmuar fizikisht në pikë të ditës në lagjen Pejton të Prishtinës. Sulmin fizik e konfirmoi edhe vetë Syla,...

Biden bën deklaratë skandaloze në lidhje me sulmet e Izraelit ndaj palestinezëve

0
Ndërkohë që civilët, përfshirë fëmijët martirizohen në sulmet izraelite Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Joe Biden ka bërë një deklaratë skandaloze. "Izraeli...

Masat e reja? Flet ministri Vitia

0
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë sot se janë duke e bërë një vlerësim të përgjithshëm të situatës epidemiologjike në vend, të...

Pesë anëtarë të familjes Basha humbin jetën nga Covid-19

0
Pesë anëtarë të familjes Basha nga Koretini i Kamenicës kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur...