Djathtistët radikalë gjatë iftarit në qendër të Kopenhagës dogjën Kur’anin

0
Të djathtët radikalë protestuan mbrëmë kundër organizimit të iftarit në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagë, dhe me këtë rast dogjën Kur'anin duke brohoritur...

“Qeveria aktuale shpenzon pa kontroll, shpresojmë që deri në fund të vitit të mos...

0
Albert Krasniqi nga KDI ka thënë se qeveria e kaluar të paktën kishte disiplinë financiare dhe më shumë përgjegjësi për shpenzimin e parasë publike. Sipas...

Siri, rreth 40.000 persona braktisin Idlibin në dy ditët e fundit

0
Sulmet e vazhdueshme të regjimit të Bashar al-Asadit në Siri dhe aleatët e tij në dy ditët e fundit kanë detyruar rreth...

Samiti G20, Erdogan takon presidentin Trump

0
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan në kuadër të “Samitit të Liderëve G20” u takua me presidentin e SHBA-ve Donald Trump, raporton Anadolu Agency...

Lirohen pesë serbët e arrestuar sot

0
Para pak çastesh janë liruar pesë serbët e arrestuar në Gjilan. Ata janë liruar pas intervistimit nga Policia e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net...

Shi, breshër e dëborë, në fundjavë temperaturat shkojnë -12

0
Reshjet e shiut dhe të dëborës të rëna në masë të lartë dy ditët e fundit do të përfundojnë sot në mbrëmje. Kështu parashikojnë,...

Thaçi: Çështja e të pagjeturve, prioritet në fazën përfundimtare të dialogut

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi bëri sot homazhe tek “Përmendorja dedikuar personave të pagjetur”. Thaçi ka thënë se të pagjeturit janë plaga me e rëndë...

Regjimi i Asadit kundër planit të SHBA-ve për “ushtrinë PYD/PKK”

0
Regjimi i Bashar al Asadit ka reaguar kundër planit të SHBA-ve për militarizim të organizatës terroriste PYD/PKK në veri të Sirisë dhe këtë organizatë...

Deputeti shqiptar në Maqedoni plagos djalin dhe një tjetër person në dasmë

0
Një deputet i partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, BDI, nga Tetova ka plagosur djalin e tij dhe një person tjetër.

Delawie dhe Mustafa arrijnë në Kuvend, takohen me deputetët e LDK-së

0
Ambasadori amerikan Greg Delawie pas takimit që zhvilloi me kryeministrin e vendit Isa Mustafa tashmë bashkë me të janë nisur në drejtim të objektit...