Përsëri protestohet para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, kërkohet refuzimi i propozimit francez

0
Qytetarët që protestojnë kundër pranimit të propozimit francez janë mbledhur sërish sot para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, përcjell Telegrafi Maqedoni. Protestat kundër propozimit francez...

Gjysmëhëna e Kuqe Turke shpërndan kurban në Maqedoninë e Veriut

0
Gjysmëhëna e Kuqe Turke shpërndan kurban në Maqedoninë e VeriutFoto: Organizata humanitare "Merhamet" Gjysmëhëna e Kuqe Turke shpërndau mish kurbani për familjet në nevojë në...

Maqedoni e Veriut, presidenti Pendarovski apelon të protestohet me dinjitet dhe pa dhunë

0
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje organizatorëve të protestave të mbajtura në Shkup që të marrin përgjegjësi dhe të protestojnë...

47 policë të lënduar nga protesta e së martës në Maqedoni, dy në gjendje...

0
Nga përplasja me protestuesit të martën në mbrëmje në Maqedoninë e Veriut, 47 policë kanë mbetur të lënduar, ndërsa dy prej tyre janë në...

Shkup, përshkallëzohet protesta kundër propozimit francez

0
Protesta e qytetarëve që kërkojnë refuzimin e propozimit francez për zgjidhjen e mosmarrëveshjes midis Shkupit dhe Sofjes, që po bllokon fillimin e negociatave të...

Shkup, protesta kundër propozimit francez që synon heqjen e vetos bullgare

0
Para qeverisë së Maqedonisë së Veriut në Shkup është mbajtur protestë kombëtare kundër propozimit francez për heqjen e vetos bullgare dhe për fillimin e...

Talat Xhaferi i mbijeton mocionit të mosbesimit

0
Deputetët me shumicë votash hodhën poshtë interpelancën për punën kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi. Gjatë votimit morën pjesë 104 deputetë, prej të cilëve 61...

Zjarri i madh në fabrikën e ish-Monopolit në Tetovë

0
Zjarri që kaploi ish-fabrikën e Monopolit në Tetovë, është përhapur edhe në fabrikat tjera që ndodhen afër. Zjarri ka djegur materialet e tyre, ndërsa ka...

Arsimtarët në RMV paralajmërojnë grevë urie, kërkojnë rritje pagash me 18%

0
Arsimtarët i kanë dhënë afat Qeverisë së Maqedonisë së Veriut deri më 11 prill për t’ua rritur pagat me 18 për qind ose në...

Shpallen rezultatet e regjistrimit, 29.52% e popullsisë në Maqedoni janë shqiptarë

0
Enti Shtetëror i Statistikave në Maqedoni sot ka shpallur rezultatet e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe ekonomive familjare. Sipas rezultateve, nga popullsia e përgjithshme në...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...