Afrim Gashi publikon nëntë pikat e marrëveshjes me Zaevin

0
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi në rrjetin social facebook ka bërë publike nëntë pikat për të cilat është dakorduar me kryeministrin Zoran Zaev,...

Nesër në Shkup pritet të arrijnë kufomat nga aksidenti në Bullgari

0
Kufomat e 45 shtetasve të Maqedonisë së Veriut nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të arrijnë në Shkup nesër në mesditë. Kufomat pritet të arrijnë...

Nga 12 anëtarët e familjes Jahiu që vdiqën në aksidentin në Bullgari, 6 ishin...

0
Nga 12 anëtarët e familjes Jahiu që vdiqën në aksidentin në Bullgari, 6 ishin fëmijë Një familje 12-anëtarëshe u shua në aksidentin e rëndë mëngjesin...

Tragjedi e madhe, 46 udhëtarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në një aksident...

0
Të paktën 46 persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur në autostradën Struma në Bullgari, shkruan BGNES, transmeton...

13 viktima dhe 469 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3296 testime të realizuara, 469 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona....

Bilall Kasami përjashton Kastriot Rexhepin nga partia

0
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, me anë të një statusi në fejsbuk ka njoftuar se ka përjashtuar nga partia dhe nga të gjitha...

Opozita dështon në sigurimin e votave të nevojshme për të rrëzuar qeverinë

0
Kundërshtarët e qeverisë së Maqedonisë së Veriut nuk arritën të sigurojnë anëtarë mjaftueshëm për të përjashtuar liderët aktualë të vendit të enjten, që do...

10 viktima dhe 606 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 viktima nga COVID-19. Ndërsa janë shënuar edhe 606 raste të reja të infektimit. Ndërkohë nga...

Arrihet shumicë e re parlamentare në Maqedoni

0
Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski nëpërmjet rrjetin social Facebook, bëri të ditur se ka humicë të re. “Një e ardhme e re po vjen, kohë...

14 viktima dhe 593 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është regjistruar rritje e të prekurve nga Covid-19 duke...