Osmani në takim me Ramën: Diskutime e koordinim në të mirë të Kosovës e...

0
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shpërndarë një fotografi, ku duket nën shoqërinë e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Osmani me ftesë të Ramës ka...

Kurti takoi ministren e parë të Irlandës së Veriut

0
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë vizitës në Britaninë e Madhe është takuar edhe me liderët e Irlandës së Veriut. Ministrja e parë Michelle O’Neill...

Familjarët e 26 vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Prishtinë i falin gjakun familjes...

0
26 vjeçari Sh.H vdiq mesditën e së hënës në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, është varrosur sot. Në ceremoninë e varrimit familja e të ndjerit...

Bislimi në takim me Sarrazinin: Masat ndaj Kosovës duhet të hiqen sa më parë

0
Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka pritur në takim emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Sipas komunikatës së Zyrës së Kryeministrit, Bislimi në këtë takim...

Gjermania e vlerëson rolin e KFOR-it dhe ndihmën për stabilitetin në Kosovë

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit të Mbrojtjes të Bundestagut gjerman, bashkë me kryetaren e...

Konjufca priti anëtarët e Komisionit të Mbrojtjes të Bundestagut gjerman

0
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit të Mbrojtjes të Bundestagut gjerman, bashkë me...

Osmani në Tiranë: Jam e bindur që njohja e Kosovës do të vijë bashkë...

0
Presidentja, Vjosa Osmani, ka thënë se është e bindur që njohja e Kosovës nga Ukraina do bë vijë bashkë me fitoren e saj ndaj...

Specialja merr vendim për kërkesën e Selimit lidhur me vizitat dhe komunikimin e tij...

0
Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është marrë vendim lidhur me kërkesën e të akuzuarit Rexhep Selimi lidhur me vizitat dhe...

Kurti në Mbretërinë e Bashkuar, merr pjesë në përurimin e nismës “Labour Friends of...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit të tij në Mbretërinë e Bashkuar, mori pjesë mbrëmë në përurimin e nismës “Labour Friends...

Osmani në Tiranë: Samiti synon riafrimimin e përkrahjes së sovranitetit dhe integritetit territorial të...

0
Presidentja, Vjosa Osmani, me ftesë të kryeministrit Edi Rama të Shqipërisë, ka udhëtuar për Tiranë për ta përfaqësuar Kosovën në Samitin Ukrainë- Evropa Juglindore. Në...