Projekti për Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, zgjatet pista dhe hapen rrugë të...

0
Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, në një konferencë për media ka folur për projektin e zgjatjes së pistës në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem...

IKSHPK lut qytetarët: Vaksinonuni! Parandalon shtrirjen në spital dhe vdekjen

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar thirrje sërish për vaksinim. IKSHPK me anë të një komunikate ka thënë se personat e pa-vaksinuar janë...

Osmani takon Steinmeier: Gjermania së shpejti njeh patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

0
Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën...

Pas kritikave të Ramës për konspiracion, Kurti: Nuk e di për çfarë është fjala

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është dëshmuar që Procesi i Berlinit është korniza edhe rruga për integrimit e gjashtë shteteve të...

Fushata zgjedhore mbetet 30 ditë, KQZ-ja thirrje subjekteve për respektimin e masave

0
Periudha e fushtaës zgjedhore për këto zgjedhje të rregullta mbetet 30 ditë. Kështu ka bërë të ditur kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi,. “E shoh të nevojshme...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19

0
Në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë kanë humbur jetën 24 persona, ndërsa janë shënuar edhe 357 raste të reja. Ndërsa rreth 1500...

Bie numri i të hospitalizuarve, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

0
Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë hospitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14...

Ndërron jetë Dr. Rexhep Boja, ish Myfti i Kosovës

0
Ju njoftojmë se ka ndërruar jetë Dr. Rexhep Boja, ish Myfti i Kosovës. Lusim Zotin që të jetë prej banorëve të xhenetit! Po kush ishte Rexhep...

Presidentja Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas...