Kurti në 22 vjetorin e vrasjes së Aganit: Do të gjykohen të gjithë ata...

0
Në 22 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani bënë homazhe te varri i tij. Kurti, tha se me ndryshimet e...

Kroacia i dhuron Kosovës 10 mijë vaksina anti-Covid

0
Ministri i Jashtëm Kroat, Gordan Grlić Radman gjatë vizitës në Kosovë dhe takimin me homologen Donika Gërvalla, ka thënë se Kroacia do ta ndihmojë...

Myftiu Tërnava mori pjesë në garat “Të mësuarit përmendësh të 40 haditheve të Imam...

0
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim ef. Tërnava me bashkëpunëtorë mori pjesë në garat “të mësuarit përmendësh të 40 haditheve të Imam...

Policia me patrullime të rrepta

0
Policia e Kosovës edhe këtë mbrëmje ka vazhduar me patrullime të rrepta në mbarë vendin, me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë Covid-19. Me...

Grabitje në një dyqan në lagjen Mati 1

0
Një grabitje ka ndodhur sonte në një dyqan në lagjen Mati 1 në kryeqytet. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin...

Komuna e Prishtinës rifillon pagesat e granteve për biznese

0
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se nga nesër do të rifillojnë pagesat e granteve për biznese pas përfundimit të krejt...

“Jetimat e Ballkanit” dhurojnë 100 pako ushqimore për familjet skamnore në Gjilan

0
Komuna e Gjilanit ka pranuar sot 100 pako ushqimore, donacion nga shoqata “Jetimat e Ballkanit”. Drejtori për Shëndetësisë dhe Mirëqenie Sociale, Selami Xhemaili, ka falënderuar...

Kurti: Dëshmorët janë bartësit e historisë dhe dëshmitarët e një misioni

0
Kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar ditën e dëshmorëve, duke thënë se 5 Maji i bashkon luftëtarët shqiptarë të të gjitha viseve dhe kohëve, që...

Rifillojnë gërmimet për mbetjet mortore të viktimave të luftës në Kizhevak

0
Kanë rifilluar sot në Kizhevak të Rashkës, Serbi, gërmimet për mbetjet mortore të viktimave të luftës së viteve 1998-99 në Kosovë. Përfaqësuesit e delegacionit...

11 deputetë pezullohen nga detyra e tyre si profesorë universitarë

0
11 profesorë të Universitetit të Prishtinës duhet që t’i lirojnë pozitat pasi që janë zgjedhur deputetë në Kuvendin e Kosovës. Rektorati i UP-së, tashmë ka...