Serwer thotë se SHBA-ja e BE-ja s’e ledhatojnë Serbinë vetëm për Ukrainën

0
Ish-diplomati Daniel Serwer thotë se amerikanët dhe evropianët kanë vendosur se është më e rëndësishme t’i ofrojnë Serbisë karota për t’u kthyer kah Perëndimi...

Situatë e qetë në Zveçan, Rakiq e Simiq prezent

0
Situatë e qetë është raportuar gjatë gjithë ditës në komunën e Zveçanit, ku po protestohet tash e dy javë kundër kryetarit Ilir Peci, raporton...

KFOR: Në protestat në veri kishte grupe kriminale që tentonin të sulmonin ushtarët

0
Zëdhënësi i shtabit të KFOR-it, kolonel Andrea Gallieni, ka folur për zhvillimet e fundit në veri të vendit duke theksuar se nuk kanë afat...

Situata në veri, Kurti takon ambasadorin britanik: Sundimi i ligjit duhet të jetë parimi...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas telefonatës me Sekretarin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly, mbrëmë takoi ambasadorin...

REL: Pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, nuk është opsion

0
Burimet e Bashkimit Evropian, kanë thënë për Radion Evropa e Lirë se, pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën – që është përmendur si...

Drafti i propozuar nga Rama për Asociacionin, Bundestagu konfirmon marrjen e dokumentit

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi të enjten në një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman, Olaf Scholz dhe kryeministrit francez,...

Zëri i Amerikës: Lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale shtron pyetjen: A është ai...

0
Në fillim të muajit maj, The New York Times Magazine publikoi një histori të thelluar për Aleksandar Vuçiqin duke treguar lidhjeve e presidentit serb...

Operacion i madh policor, 5 persona kontrabanduan e shitën mjaltë të dëmshme për shëndetin

0
Policia ka realizuar operacion të gjerë të enjten ku janë kontrolluar lokacione të ndryshme, në Prishtinë, Ferizaj dhe Prevallë, me ç’rast me vendim të...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

0
Sot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Escobar i raporton Shtëpisë së Bardhë për situatën në veri

0
Gjatë vizitës në Kosovë ditë më parë i dërguari amerikan, për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se e premtja është afati kur do...