Pas intervistimit nga policia, lirohet Nuredin Lushtaku

0
Dy pjesëtarë të policisë së Kosovës kanë mbetur të plagosur nga një përleshje që ka ndodhur mbrëmë në Skenderaj, ku dyshohet se i përfshirë...

Hysni Gucati vjen në Kosovë

0
Ish-kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati ka arritur sot në Kosovë. Lajmin për vizitën e tij në Kosovë e kanë konfirmuar për Telegrafin nga...

Fillojnë korrje-shirjet, Kurti viziton bujqit e Therandës

0
Në kohën kur fillojnë korrje-shirjet e grurit në Kosovë, kryeministri i vendit Albin Kurti ka vendosur të vizitojë disa prej bujqve . Për vizitë Kurti...

Publikohet raporti, sërish numër i lartë i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e IKSHPK-së për rastet e reja me COVID-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, sipas njoftimit të MSH-së...

Dyshohet se është i përfshirë në plagosjen e policëve në Skenderaj, flet ish-gjenerali Nuredin...

0
Ish-komandanti i gardës ceremoniale të TMK-së ka konfirmuar prezencën e tij në stacionin policor lidhur me dyshimin se ka sulmuar dy zyrtarë policorë mirëpo...

Plagosen dy policë në Skenderaj, dyshohet se në rast u përfshi Nuredin Lushtaku me...

0
Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë po kërkohen nga Policia e Kosovës, pasi kanë sulmuar dy zyrtarë policorë. Sipas Policisë, njëri nga policët...

Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, Kurti: Historia duhet të rrëfehet me dinjitet e krenari

0
Hulumtimi i përgatitur nga komisioni i ekspertëve për konceptin, vizionin dhe bazat e Master Planit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, është prezantuar...

“Elektroseverit” në veri i jepet leje që rrymën ta blejë edhe në Serbi

0
Kryesuesi i bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), Ymer Fejzullahu, deklaroi se implementimi i marrëveshjes për energjinë në veri nuk do të...

IKSHPK: Tendencë e rritjes së rasteve, qytetarët që kanë simptoma të infektimit me coronavirus...

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se këtyre ditëve ka shtim të rasteve me coronavirus, me tendencë të rritjes, ndërsa rekomandon...

Lirohet pak nafta në Kosovë, shtrenjtohet benzina

0
Ministria e Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Për sot, nafta ka sërish rënie për 1 cent, teksa çmimi maksimal...