4 mijë e 397 raste të reja me coronavirus në Kosovë

0
Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 4 mijë e 397 raste të reja me coronavirus. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga...

Dështon miratimi i Rezolutës kundër shtrenjtimit të rrymës

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar sërish ta miratojnë Rezolutën kundër shtrenjtimit të tarifave të energjisë elektrike. Ky dështim ka ardhur në mungesë të...

Qytetarët protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës

0
“Asnjë cent ma shumë”, është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila po mbahet në Prishtinë. Në këtë protestë do të kërkohet të...

ShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 post-Covid

0
Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe...

Njohja e patentë shoferëve nga Kosova dhe Shqipëria hyn në rend dite në mbledhjen...

0
Njohja e patentë shoferëve shqiptarë dhe kosovarë për emigrantët që jetojnë në Gjermani, pritet të jetë në rend dite në mbledhjen e Këshillit Federal...

Çka ndikoi që Kosova të shënojë ngritje në Indeksin Perceptimit të Korrupsionit, flasin nga...

0
Kosova shënon një përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit dhe u vlerësua me 39 pikë në indeksin e përceptimit të korrupsionit për vitin...

Kurti: Gjendja me pandeminë është e rënduar, shifra të tilla të larta nuk ka...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se gjendja me pandeminë COVID-19 është e rënduar. Kurti në mbledhjen e Qeverisë ka theksuar se rritja e...

​Afër 17 mijë kosovarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19

0
Prej fillimit të procesit të vaksinimit janë dhënë 1.754.334 doza të vaksinës antiCOVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës...

21,668 raste aktive me coronavirus në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 21.668. Numri...

​Sot protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës “Asnjë cent më shumë”

0
“Asnjë cent ma shumë” është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila mbahet sot në Prishtinë. Protesta do të fillojë në orën 12:00...