Rama: Në këtë mandat qeverisës do të lobojmë për njohjen e Kosovës

0
Në fushën e politikë së jashtme qeveria “Rama 3” synon forcimin e perceptimit të besueshmërisë së politikës së Jashtme të Shqipërisë si dhe forcimin...

Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

0
Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Shqipërinë. Sipas Qendrës Evropiane për Monitorimimin e Tërmeteve, fuqia e lëkundjes ka qenë 4.7 ballë të...

​Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

0
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria...

“Zemra ime rreh për këtë rajon”, Merkel përshëndet nismën “Ballkani i Hapur”

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel përshëndeti projektin e tregut të përbashkët rajonal, i quajtur ndryshe Ballkani i Hapur. Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin...

Kurti dhe Merkel përshëndeten para takimit

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka arritur të përshëndetet me kancelaren gjermane, Angela Merkel edhe para takimit zyrtar që kanë këtë të martë. Merkel ka...

Merkel takohet me liderët e rajonit: E pamundur të vizitoja secilin vend

0
Kancelarja gjermane, Angela Merkel është duke qëndruar në Shqipëri. Me këtë rast Merkel ka zhvilluar një takim kokë më kokë me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Poashtu...

Merkel nis takimin me kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor

0
Kancelarja Angela Merkel mbërriti në hapësirat e "Tirana Business Park" për takimin me kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,...

Angela Merkel arrin në Tiranë, takon Ramën dhe Kurtin

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka arritur në Aeroportin e Rinasit. Më pas në masa të rrepta sigurie dhe një eskortë dedikuar vizitës së kancelares...

Shqipëria nën masa të rrepta sigurie pret kancelaren Merkel

0
Ardhja e kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, në Shqipëri ka bërë që Policia e Shtetit të hartojë një plan të rreptë masash për të...

Rama pret ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite: Komitet i përbashkët për rritjen e...

0
Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Princ Faisal bin Farhan Al-Saud mbajtën një konferencë të përbashkët në Shqipëri. Gjatë takimit Rama...