Girl in a jacket

“Në Shqipëri shoh Evropën e Re”, Alabbar flet për investimin 2.5 miliardë dollarë në...

0
Për investimin 2 miliard dollarë të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, është folur në median prestigjioze CNN. Mohamed...

Shqipëri, TIKA shpërndan vakte të iftarit për familjet në nevojë

0
Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) vazhdon të shpërndajë ndihma dhe vakte të iftarit në Shqipëri për familjet në nevojë me rastin e...

470 mijë persona të vaksinuar në Shqipëri

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije se gjatë ditës së premte në Shqipëri janë realizuar 23655...

Përfundon numërimi i votave në Shqipëri – shumica e deputetëve i takojnë Partisë Socialiste

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar procesi i numërimit të vendvotimeve në Shqipëri. Partia Socialiste konfirmohet forcë e parë politike me 768,177 vota...

Turqia vazhdon shpërndarjen e ndihmave në Shqipëri për muajin e Ramazanit

0
Ambasada e Turqisë në Tiranë ka organizuar shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë me rastin e muajt të Ramazanit, që mundësohen me kontributin...

Rama: Fitorja më e vështirë, më e madhe dhe më e bukur e Partisë...

0
Kryeministri Edi Rama i kërkoi kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që të pranojë me dinjitet dhe sa më shpejt humbjen, që, sipas Ramës,...

PS merr drejtimin e shumicës së qarqeve, ja si renditen PD dhe LSI

0
Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare 2021 ka përfunduar në 10 qarqe. Partia Demokratike ka triumfuar në Shkodër, Lezhë, Dibër dhe Kukës, kurse...

Zgjedhjet e 25 prillit, Rama merr urimet e para nga Erdogani

0
Presidenti turk Erdogan dhe kryeministri grek Mitsotaqis kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e zgjedhjeve. Biseda telefonike e Ramës me presidentin turk dhe homologun grek...

​Numërohen 72.16% e votave: PS 48.78%, PD 39.05%, LSI 6.8%, PSD 2.28%

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka publikuar të dhënat nga numërimi i 3751 qendrave të votimit ose 72.16 për qind, pas përfundimit të...

KQZ nxjerr të dhënat, humbësi dhe fituesi deri tani

0
KQZ ka përditësuar të dhënat e fundit nga numërimi në të gjithë vendin në orën 11:31. Deri tani janë numëruar 1894 kuti votimi nga...