Mungesa e fuqisë punëtore, Shqipëria në negociata për të marrë 40 mijë punonjës të...

0
Shqipëria është në negociata me një shtet të huaj për të marrë 40 mijë punëtorë të kualifikuar. Lajmi konfirmohet nga Albin Gega, drejtori i Përgjithshëm...

Ende asnjë gjurmë nga nëna me dy fëmijët e mbytur në Shkodër, kërkimet shtrihen...

0
Kërkimet për gjetjen e trupave të nënës dhe dy fëmijëve, të cilët u hodhën në lumin Buna të Shkodrës, janë shtrirë edhe në Mal...

MEPJ: Qytetarët të shmangin udhëtimet në zonat e përfshira në konflikte

0
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë njoftoi sot qytetarët që të shmangin udhëtimet në zonat e përfshira në konflikte ushtarake, vende...

Opozita proteston në Shqipëri, kërkon dorëheqjen e Veliajt

0
Opozita në Shqipëri ka protestuar të premten, duke kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Sipas RTSH-së, para objektit të Bashkisë është...

Helikopterë, anije luftarake dhe radarë ajrorë të lëvizshëm, investimet e pritshme në ushtrinë shqiptare

0
Shqipëria ka rritur ndjeshëm investimet në sektorin e sektorin e mbrojtjes, ku për herë të parë këtë vit janë akorduar fonde që arrijnë nivelin...

32-vjeçari shqiptar humb jetën në një aksident në Itali

0
Një 32-vjeçar shqiptar ka humbur jetën ndërsa 6 persona të tjerë janë në një aksident të rëndë të ndodhur në Brescia të Italisë. Mediat italiane...

Rritet numri i vajzave në trafikun e drogës

0
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në Shqipëri në raportin vjetor ka renditur edhe tipologjitë e grupeve kriminale që kryejnë vrasje...

Sbqipëri, aksident në aksin rrugor “Këlcyrë-Përmet”, tetë të vdekur

0
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor “Këlcyrë-Përmet” në afërsi të fshatit Kuqar në orët e para të mëngjesit të së martës. Një...

Vdes një 53-vjeçare, pasi u hodh nga kati i gjashtë

0
Një 53-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i 6-të i një pallati rrugën “Sali Nivica”, Tiranë. Për shkak të plagëve...

Rama për planet e dhëndrit të Trumpit: Ofertë me potencial të jashtëzakonshëm

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur ofertë fantastike me potencial të jashtëzakonshëm për Shqipërinë, planin e dhëndrit të ish-presidentit amerikan, Donald Trump,...