Për tetë muaj nga Shqipëria ikën 2,000 infermierë

0
Nga janari deri në gusht të këtij viti kanë ikur plot 2 mijë infermierë nga Shqipëria. Problematika kryersore që shtyn shqiptarët në këtë profesion të...

Korrupsion në Pikën Kufitare të Morinës, dërgohen për gjykim 34 persona

0
Struktura e Posaçme na Shqipëri (SPAK) ka dërguar për gjykim 34 persona, nga të cilat 32 punonjës të Policisë Kufitare Kukës duke përfshirë edhe...

Nga burgu në dasmë

0
Pasi u mbajt një muaj në paraburgim, më në fund Arvis Muça jo vetëm që është i lirë, por edhe do të martohet. Prokuroria u...

Tensione në protestën e opozitës para Kuvendit të Shqipërisë

0
Opozita parlamentare e Shqipërisë, e kryesuar nga Partia Demokratike (PD) ka mbajtur një protestë përpara Kuvendit të Shqipërisë kundër zgjedhjes së prokurorit të përgjithshëm...

Liderët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë

0
Tirana do të presë sot (e martë) liderët e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor, për samitin BE – Ballkani Perëndimor. Kosovën në këtë samit...

Bulqizë – Vdes nëna me 2 fëmijët nga rrjedhja e gazit, një anëtar i...

0
Një nënë 40-vjeçare dhe dy fëmijët e saj, përkatësisht 18 dhe 15 vjeç kanë humbur jetën në Bulqizë si pasojë e rrjedhjes së gazit nga bombola,...

Shqipëri-Turqi, Komisioni i Përbashkët për Sigurinë

0
Gjatë vitit 2018, do të mblidhet komisioni i përbashkët i sigurisë mes Turqisë dhe Shqipërisë. Takimi pritet të zhvillohet në Turqi. Për këtë u ra...

Gjashtë viktima dhe 586 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 2.510 testime nga të cilat 586 persona kanë rezultuar pozitivë, ndërkohë janë regjistruar 6 raste...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë: 68 persona të lënduar nga tërmetet, 95 ndërtesa të...

0
Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka dhënë detajet e fundit sa i përket bilancit të tërmeteve që goditën vendin, e lëkundjet e të cilave u ndjenë...

Përfundon protesta e Berishës te PD-ja

0
Sali Berisha e ka shpallur të mbyllur për sot protestën para selisë së Partisë Demokratike. Megjithatë ai ka paralajmëruar se përpjekjet e tij dhe...