Rama: Mbledhja e Qeverisë sot ka në fokus studentët dhe Universitetin

0
Një një postim në rrjete sociale kryeministri Edi Rama njoftoi se mbledhja e Qeverisë sot ka në fokus studentët, 8 kërkesat e tyre dhe...

Rama tha se do e padiste për shpifje, reagon Ramush Haradinaj

0
Kryeministri Edi Rama deklaroi dje në emisionin Opinion se do të padiste për shpifje ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Deklarata e Ramës erdhi pasi,...

3 viktima të tjera nga koronavirusi në Shqipëri, 90 raste të reja gjatë 24...

0
Në një komunikatë të përditshme për mediat, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se tre persona të tjerë kanë humbur jetën në vend si pasojë e...

Shqipëri: Shkon në 433 numri i të prekurve me Covid-19

0
Numri i të prekurve në vend nga CoVid-19 ka shkuar në 433 bëri me dije Ministria e Shëndetësisë. 17 raste të reja janë regjistruar 24...

Edi Rama: Nëse nuk ka vend në BE atëherë do bashkohemi me Kosovën

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se ekziston mundësia që vendi i tij të bashkohet me Kosovën në qoftë se perspektivat e vendeve...

Vdekja e Florenc Beqirajt, reagon ambasada franceze

0
Ambasada franceze ka reaguar nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë me email, për rastin e Florenc Beqirit, të riut shkodran që ndërroi jetë në Marsejë. Ambasada...

Presidenti Meta i jep nënshtetësinë shqiptare kryepeshkopit grek

0
Presidenti Ilir Meta i ka dhënë sot shtetësisë shqiptare kryepeshkopit Anastas Janullatos. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i president Tedi Blushi. Ndryshe Anastas Janullatos i cili...

COVID-19, Zvicra fut në listën e zezë Shqipërinë, heq Serbinë

0
Zvicra ka përditësuar listën e shteteve, të cilat përbëjnë rrezik për lëvizje të qytetarëve si pasojë e pandemisë së CoVid-19. Sipas autoriteteve helvetike, duke filluar...

Krim makabër në Tiranë, djali vret babain me çekiç dhe e hedh në liqen

0
Një 28-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Tiranës pasi vrau me çekiç babain e tij 74-vjeçar dhe më pas e hodhi trupin...

Nëntë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 9 raste të reja me Covid-19. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në...