Dyshohet për 5 viktima nga tërmeti, 4 gra në Thuman dhe një person tjetër në Durrës

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti. Ka shkuar në 5 numri personave dyshohet që kanë humbur jetë.

4 gra në Thumanë dhe një person në Durrës janë lajmet që vijnë së fundmi.

Vazhdon puna për nxjerrjen nga rrënojat e pallatit të shembur në Thumanë. Në terren ndodhen forca nga ekipi i ndërhyrjes së shpejtë dhe disa qytetarë.

Vetëm në orën e fundit kanë rënë mbi 6 tërmete.

Ndërsa sot në total janë 17 lëkundje.

Magnituda raportohet 5.4 i shkallës rihter.