Aksident në tunelin e Kalimashit, një e vdekur e katër të lënduar

0
Një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të premten në mbrëmje në tunelin...

Të shtëna me armë në Tiranë, një i vrarë dhe katër të plagosur

0
Një 35-vjeçar ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur, pas përplasjes me armë zjarri këtë pasdite në Tiranë. Përplasja e armatosur...

Shqipëria nis mandatin 2-vjeçar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

0
Shqipëria nis mandatin dyvjeçar në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Në vëmendje të saj do të jetë konsolidimi i paqes...

Tërmet në Shqipëri

0
Lëkundjet kanë qenë të magnitudës 3.0 ballë i shkallës Rihter, ndërsa fatmirësisht nuk raportohen dëme në njerëz apo dëme materiale. Një lëkundje toke është...

​Shqipëria nis mandatin dyvjeçar si anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të...

0
Shqipëria nga 1 janari 2022 do të ulet si anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB). Shqipëria...

Në Shqipëri 7 të vdekur dhe 168 raste të reja me COVID-19

0
Shtatë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri si pasojë e coronavirusit. Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bëri të ditur se...

Pesë të vdekur nga COVID-19 sot në Shqipëri

0
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1383 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me...

Konfirmohen dy raste të para të Omicronit në Shqipëri

0
Dy persona të infektuar me koronavirus në Shqipëri janë bartës të variantit “Omicron”, deklaroi sot epidemiologia Eugena Tomini. Tomini theskoi se aktualisht varianti dominues i...

Pesë marrëveshjet që pritet të nënshkruajnë Rama, Zaev dhe Vuçiq në samitin e “Open...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur mëngjesin e sotëm në ambientet e Pallatit të Brigadave për samitin e “Open Balkan”, ku do të...

Protestuesit në Shqipëri djegin flamurin e Serbisë

0
Mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha, i kanë vënë flakën dhe kanë shkelur me këmbë një flamur të Serbisë. Pas këtij veprimi ata kanë bërë thirrje...