Çfarë ndodh nëse fillon lufta, 60 për qind e shqiptarëve të gatshëm të luftojnë...

0
Një në dy të rritur në mbarë botën deklarojnë se do të luftonin për vendin e tyre nëse do të kishte një luftë, një...

Avionët italianë të NATO-s inaugurojnë Bazën e Kuçovës, shfaqen edhe helikopterët Black Hawk

0
Hapja e bazës ajrore taktike në Kuçovë u mbyll me një fluturim të avionëve luftarak italian të NATO-s dhe nga helikopterët e Ushtrisë Shqiptar...

Rama: Të mos humbasim mundësinë nga plani i rritjes së BE-së

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se mes vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të vendoset gjithmonë paqja, pasi në të kundërtën rrezikohet integrimi...

Sot mbahet Samiti rajonal mbi Planin e Rritjes në Tiranë

0
Të enjten në Tiranë mbahet Samiti rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës me fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Evropian, si edhe...

Vriten dy persona në Korçë

0
Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga “Koço Golniku”, Jorgo Prifti, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin...

Osmani takon Zelenskyn: Fitorja e Ukrainës, fitore kundër atyre që tentojnë të destabilizojnë Ballkanin

0
Në Tiranë, gjatë ditës së sotme është mbajtur samiti Ukraina-Evropa Juglindore, ku morën pjesë, përpos presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, edhe liderë të shteteve të...

Zelensky: Rusia do të bëjë gjithçka për ta destabilizuar Ballkanin, duhet të jemi të...

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, në konferencën e përbashkët për media në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se shtetet e...

Zelensky në Tiranë: Dështimi i regjimit të Putinit, është siguria jonë

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky po qëndron për vizitë për herë të parë në Tiranë, ku po merr pjesë në Samitin e Ukrainës. Në fjalën...

Rama dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

0
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, kanë nënshkruar një marrëveshje në ambientet e Kryeministrisë së Shqipërisë. Marrëveshja e bashkëpunimit parasheh forcimin dhe promovimin...

Zelensky në Shqipëri, priten takime e marrëveshje me Edi Ramën

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka arritur në Tiranë mbrëmjen e së martës. Sipas agjendës së siguruar nga Tëvë1, Zelensky të mërkurën pritet të ketë...