Pritje deri në katër orë në Merdar për të dalë nga Kosova

0
Në pikat e kalimit kufitar të Kosovës me vendet fqinje, edhe sonte vazhdon të ketë fluks të madh të automjeteve. Bashkatdhetarët të cilët ishin...

Një muaj paraburgim për të dyshuarit për mashtrim me bileta të aeroplanit

0
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji kundër të pandehurve M.K dhe A.B, nga kompania “Prishtina Jet”, për shkak...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

0
I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk...

Çfarë në të vërtetë bën Lista Serbe në institucionet e Kosovës?

0
Zyrtarë të Listës Serbe shpeshherë thonë në publik se kjo parti politike është përfaqësuesja e vetme ligjore dhe legjitime e serbëve në institucionet e...

Ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta

0
Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, pasi e...

Prokuroria nis hetimet ndaj Shpejtim Bulliqit

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Podujevës, Shpejtim Bulliqi. Kjo pas akuzave që bëri në drejtim të tij, ish-drejtori i Inspeksionit,...

Goditet për vdekje nga vetura një 19-vjeçar në Prishtinë

0
Një aksident me fatalitet ka ndodhur pas mesnate në Prishtinë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një 19-vjeçar ka vdekur si pasojë e...

I refuzohet ankesa: Specialja ia vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit

0
Paneli i Apelit në Gjykatën Speciale ka marrë vendim për ankesën e ish-deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, për vazhdimin e paraburgimit. Paneli ka vendosur që...

Vdes një i ri në Pejë pasi goditet nga një kamion me beton

0
Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë të enjten pasdite në fshatin Bogë të Rugovës, pasi një kamion...

Fuqizohet Ushtria e Kosovës, 30 milionë euro pritet të shpenzohen veç për armatim

0
Shuma prej 100 milionë eurosh e ndarë për buxhetin e Forcës së Sigurisë së Kosovës për vitin 2022, është më e larta prej se...