Një viktimë dhe 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

IKSHPK: Bartni maskat dhe vaksinohuni, Omicron po vazhdon të përhapet me intensitet të lartë

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të respektojnë masat antiCOVID-19. IKSHPK ka theksuar se varianti Omicron...

Kurti: Me kthimin e bllokut B2 në funksion po paguajmë çdo orë 50 mijë...

0
Kryeministri Albin Kurti ka thënë se me kthimin e bllokut B2 të termocentralit “Kosova B” në funskion, tashmë për çdo orë po paguhen 50...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës, 111 aktualisht...

0
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se trajtim mjekësorë aktualisht janë duke marr 111 pacientë të gjithë të pozitiv me COVID-19. Përveç...

KEK: Rikthehet në funksion blloku B2

0
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka njoftuar mbrëmë pas mesnate se njësia B2 prodhuese për energji elektrike është rikthyer në funksion. Kështu është bërë e...

Ministria e Infrastrukturës: Gjendja e rrugëve është e mirë, shoferët të kenë kujdes gjatë...

0
Pas reshjeve të vazhdueshme të borës në Kosovë, Ministria e Infrastrukturës thotë se të gjitha rrugët që janë në menaxhimin e saj janë në...

Mbi 15 mijë raste aktive me COVID-19

0
Numri i të infektuarve me COVID-19 vazhdon të rritet në Kosovë. Dersia më 1 janar në vendin tonë ishin 492 raste atikeve, tashmë duke...

Coronavirusi, Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

0
Varianti Omicron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Kjo ka bërë që nga dita e dielë Kosova të futet sërish në listën...

MAShTI tregon rastet kur shkollat kalojnë në mësim online

0
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka publikuar rekomandimin që ka dhënë Task forca, në rastet kur një klasë apo shkollë duhet të...

Gastronomët kundërshtojnë masat e reja anti-COVID

0
Shoqata e Gastronomeve të Kosovës po kërkon takim urgjent me Ministrinë e Shëndetësisë, pas vendosjes së masave të reja të cilat kanë hyrë në...