Kuvendi me dy seanca, diskutohet për situatën e sigurisë

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen paraditen e sotme në një seancë të re që është planifikuar të nisë në ora 10:00. Seanca...

Kurti flet në Këshillin e Atlantikut: Presim liberalizimin e vizave dhe shpresojmë që BE...

0
Kryeministri Albin Kurti po flet në Këshillin e Atlantikut, ku po diskuton për prioritetet e politikës së brendshme dhe të jashtme të Kosovës, si...

Kryeprokurori i Speciales paralajmëron “të tjerët”: Do të përballeni me drejtësinë nëse tentoni të...

0
Zyra e Prokurorit të Specializuar të Hagës ka lëshuar deklaratë pas dënimit të Nasim Haradinajt e Hysni Gucatit nga Gjykata Speciale. Në një deklaratë lëshuar...

Dy të plagosur në Klinë

0
Dy persona janë plagosur në orët e pasdites të mërkurën në Klinë. Sipas Policisë, të plagosurit janë dërguar në Spitalin e Pejës për trajtim të...

Mehaj merr mbështejen e Turqisë për Kosovën në NATO dhe Këshillin e Evropës

0
Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, gjatë vizitës në Ministrinë e Mbrojtjes Kombëtare të Republikës së Turqisë, është pritur nga ministri Hulusi Akar, me të...

Myftiu Tërnava vizitoi Kompleksin për Botimin e Kuranit “Mbreti Fehd” në Medine

0
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, sot ka zhvilluar një vizitë në Kompleksin për...

Gjykata e Apelit vërteton vendimin e Themelores për pezullimin e vendimit të ZRRE-së lidhur...

0
Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë – Departamentit për Çështje Administrative, me të cilin kjo e fundit kishte...

Shtëpia e Bardhë del me komunikatë për takimin e Kurtit me Sullivan, përmenden sanksionet...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së djeshme me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jake Sullivan. Rreth këtij takimi,...

Alarm për bombë në Shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë, evakuohen nxënësit

0
Një alarm për bombë në Shkollën e Mesme “Xhevdet Doda” në Prishtinë, i dërguar përmes postës elektronike, ka bërë që policia të evakuojë nxënësit...

Osmani dhe Gjukanoviq kundër “Open Balkan”: Procesi i Berlinit është nisma që i duhet...

0
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq sot në një konferencë për media theksuan se Procesi i Berlinit...