Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet...

0
Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga...

Nga 12 anëtarët e familjes Jahiu që vdiqën në aksidentin në Bullgari, 6 ishin...

0
Nga 12 anëtarët e familjes Jahiu që vdiqën në aksidentin në Bullgari, 6 ishin fëmijë Një familje 12-anëtarëshe u shua në aksidentin e rëndë mëngjesin...

Tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut për viktimat e aksidentit në Bullgari

0
Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur të martën tri ditë zie kombëtare pas aksidentit me autobus në Bullgari, që la të vdekur të...

Video nga vendi ku ndodhi aksidenti në të cilin humbën jetën 46 shtetas të...

0
https://www.youtube.com/watch?v=-Vo6U_QPl14

Tragjedi e madhe, 46 udhëtarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në një aksident...

0
Të paktën 46 persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur në autostradën Struma në Bullgari, shkruan BGNES, transmeton...

Shkup, mbahet protestë kundër kufizimeve për parandalimin e COVID-19

0
Disa qindra qytetarë protestuan në Shkup mbrëmë me moton “Stop masave fashiste”, duke shprehur revoltën ndaj kufizimeve për parandalimin e përhapjes së koronavirusit (COVID-19),...

13 viktima dhe 469 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3296 testime të realizuara, 469 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona....

Bilall Kasami përjashton Kastriot Rexhepin nga partia

0
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, me anë të një statusi në fejsbuk ka njoftuar se ka përjashtuar nga partia dhe nga të gjitha...

Opozita dështon në sigurimin e votave të nevojshme për të rrëzuar qeverinë

0
Kundërshtarët e qeverisë së Maqedonisë së Veriut nuk arritën të sigurojnë anëtarë mjaftueshëm për të përjashtuar liderët aktualë të vendit të enjten, që do...

10 viktima dhe 606 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 viktima nga COVID-19. Ndërsa janë shënuar edhe 606 raste të reja të infektimit. Ndërkohë nga...