Afrim Gashi publikon nëntë pikat e marrëveshjes me Zaevin

0
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi në rrjetin social facebook ka bërë publike nëntë pikat për të cilat është dakorduar me kryeministrin Zoran Zaev,...

Kryetari i Studeniçanit, pas varrosjes së 17 trupave: Shkaktarët e aksidentit në Bullgari duhet...

0
17 personat nga Studeniçani, që humbën jetën në Bullgari, janë varrosur këtë të premte. Kryetari i kësaj komune, Azem Sadiku, ka thënë se e sotmja...

Gashi: Zoti i pastë mëshiruar ata që sot i strehuam në tokë

0
Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka shprehur ngushëllime për të gjithë familjet që humbën më të dashurit e tyre në tragjedinë me autobus në...

Osmani: Kufomat nga aksidenti në Bullgari, pas transportit në aeroport, do të dërgohen në...

0
Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, ka thënë se të gjitha viktimat e aksidentit të autobusit në Bullgari së...

Nesër në Shkup pritet të arrijnë kufomat nga aksidenti në Bullgari

0
Kufomat e 45 shtetasve të Maqedonisë së Veriut nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të arrijnë në Shkup nesër në mesditë. Kufomat pritet të arrijnë...

Pronari i “Besa Trans”: Pse nuk isha në atë autobus, të vdisja edhe unë

0
Pronari i agjencisë “Besa Trans”, Bekim Haxhiu, në një intervirstë për BNT bullgare ka dhënë detaje rreth udhëtimit të autobusit i cili u aksidentua...

Një javë nga tragjedia, asnjë përgjegjësi, VMRO akuzon pushtetin

0
Pothuajse një javë nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari, që la të vdekur 45 persona dhe 7 të tjerë të lëndur, shkaku që çoi...

Tragjedia, transporti i kufomave do të vonohet

0
Pesë të mbijetuarit e tjerë nga tragjedia e autobusit në Bullgari do të transferohen në spitalet e Maqedonisë së Veriut në ditët në vazhdim,...

Bujar Osmani: Javën që vjen mbërrijnë trupat e viktimave të tragjedisë

0
Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, në një konferencë për shtyp pranë Qeverisë tha se trupat e viktimave të tragjedisë duhet të mbërrijnë javën që...

Bushi: Brenda 2-3 ditëve mbërrijnë trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

0
Nazim Bushi, zëvendës ministër i Punëve të Brendshme i Maqedonisë Veriore, ka bërë të ditur se kanë kontaktuar me familjarët e viktimave, si dhe...