Kurti kujton Luanin: Vështirë të ketë pasur dikund tjetër ndonjë ushtri çlirimtare si kjo...

0
Kryeministri Albin Kurti në 24 vjetorin e rënies ka kujtuar Luan Haradinajn. Në një shkrim në Facebook, Kurti ka thënë se vështirë të ketë pasur...

Gjykata Speciale sqaron se kur shtetet e treta mund të ofrojnë garanci për lirimin...

0
Çështja e garancës për mbrojtje në liri të krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Hagë ishte kryetemë e ditëve të fundit. Në vend u...

EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

0
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, Alshamsi Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës,...

FSK me 330 ushtarë – pjesë e stërvitjes më të madhe vjetore të ushtrisë...

0
Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, i shoqëruar edhe nga Komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë folur për stërvitjen ushtarake “DEFENDER – Europe...

Caktohet Trupi Gjykues në çështjen Mustafa, gati për fillimin e procesit gjyqësor

0
Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë caktuar Trupin Gjykues në çështjen e Salih Mustafës. Ky lajm është bërë i ditur përmes një komunikate...

Kuvendi voton ndarjen e 11 milionë eurove për pagesën e rrymës në veri

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 61 vota për kanë miratuar rekomandimet e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me propozimin që...

3 të vdekur dhe 158 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
346 TË SHËRUAR DHE 158 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...

ShSKUK : Ulet në 498 numri i pacientëve në trajtim nga COVID-19

0
Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Univeristare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, është ulur numri i pacientëve që po trajtohen nga Sars-Cov-2. Bazuar...

Tensionohet situata, Kuvendi shkon në pauzë

0
Pas replikave të ashpra mes pozitës dhe opozitës, kryesuesja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci dha pauzë deri në ora 12:00. Replika të ashpra erdhën...

Donika Gërvalla: As nuk kam qenë e as nuk jam dëshmitare në Speciale

0
Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, në një konferencë për media është pyetur nëse ka dëshmuar ndonjëherë për Gjykatën Speciale. Përgjigjja e ministers Gërvalla...