E konfirmon Messi: Finalja në Katar e fundit për mua në një Kupë Bote

0
Lionel Messi ka konfirmuar se e diela do të jetë mbrëmja e tij e fundit në një Kampionat Botëror, si lojtar. Ikona argjentinase, Lionel Messi...

Francë – Marok: Sonte ndahet bileta e fundit për destinacionin e fundit në Katar...

0
Sonte luhet gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Botëror 2022. Kombëtarja e Francës dhe ajo e Marokut luftojnë për biletën e fundit, që çon në destinacionin...

Argjentina në finale të Kupës së Botës

0
Në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Botës, Argjentina ka arritur ta mposht Kroacinë me rezultat 3-0, duke kaluar në finalen e madhe te...

Sonte gjysmëfinalja e parë Argjentinë-Kroaci

0
Ballafaqimi ndërmjet Argjentinës dhe Kroacisë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror pritet që të dhurojë ndeshje spektakolare duke pasur parasysh kualitetin që kanë në përbërje...

Franca mposht Anglinë dhe depërton në gjysmëfinale

0
Franca është kombëtarja e fundit gjysmëfinaliste. ‘Gjelat’ mposhtën 2:1 Anglinë, dhe e dërguan në gjysmëfinale kombëtaren e tyre. Gjatë 90 minutave lojë u zhvillua një lojë...

Maroku bën historinë, kalon në gjysmëfinale dhe çon në shtëpi Portugalinë

0
Maroku gjysmëfinalisti i tretë i Kampionatit Botëror. Maroku mposhti minimalisht 1:0 portugezet duke shkuar kështu në gjysmëfinale. Të dy kombëtaret u munduan të gjejnë golin, por...

Van Gaal largohet nga Kombëtarja e Holandës

0
Louis van Gaal ka konfirmuar se do të largohet nga posti i trajnerit të Kombëtares së Holandës pas humbjes së tyre dramatike në çerekfinale...

Argjentina mposht Holandën pas penalltive dhe siguron biletën për gjysmëfinale

0
Argjentina në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Argjentina fitoi 4:3 pas penalltive. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 2:2, duke shkuar më pas në vazhdime. Në...

Tite largohet nga detyra e trajnerit të Brazilit

0
Tite nuk do jetë më trajneri i kombëtares së Brazilit, pas eliminimit nga Kroacia. Tite e konfirmoi largimin në konferencën për shtyp pas ndeshjes. “Siç thashë,...

Kroacia eliminon Brazilin, shkon në gjysmëfinale të Kupës së Botës

0
Kroacia është gjysëmfinalistja e parë e Kampionatit Botëror ”Katar 2022”. Ajo mposhti Brazilin pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-2. Neymar kaloi Brazilin në epërsi në...