Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

0
Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të...

Serbia merr gjobë vetëm 20 mijë franga nga FIFA për Kosovën

0
Federata serbe e futbollit është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike në Kampionatin Botëror. Trupa më e madhe e futbollit botëror e ka...

Eden Hazard pensionohet nga kombëtarja

0
Eden Hazard ka vendosur t’i jap fund karrierës së tij me kombëtaren. Kombëtarja e Belgjikës e mbylli Kupën e Botës 2022 në mënyrën më të...

Zvicra eliminohet nga Kupa e Botës, Portugalia vazhdon tutje

0
Portugalia e ka mposhtur me rezultat të thellë Zvicrën, në kuadër të 1/8-ave të finales së Kupës së Botës. Pas 90 minutave rezultati ishte 6-1...

Maroku eliminon Spanjën me penallti

0
Ndeshja mes Spanjës dhe Marokut u mbyll 0-0 si në kohën e rregullt ashtu edhe në vazhdime, ku penalltitë vendosën fituesin, ku në fund...

Brazil bindës ndaj Koresë Jugore, kalon në çerekfinale

0
Brazili është skuadra e gjashtë që ka kaluar në fazën çerekfinale të Kupës së Botës. Kombëtarja e Brazilit ka marrë një fitore të lehtë, me...

Kroacia në çerekfinale pas ekzekutimit të penalltive ndaj Japonisë

0
Kroacia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror, ‘Katar 2022’, pas fitores ndaj Japonisë pas ekzekutimit të penalltive, meqë koha e rregullt dhe vazhdimet...

E para ndeshje që shkon në vazhdime, Kroacia dhe Japonia nuk gjejnë fituesin në...

0
Kanë përfunduar 90 minutat e rregullta të ndeshjes Japoni – Kroaci. Kombëtarja e Japonisë dhe ajo e Kroacisë nuk kanë arritur të tregojnë fituesen e...

FIFA hap rast disiplinor ndaj Federatës së Serbisë

0
FIFA ka hapur rast disiplinor ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë, pas fyerjeve dhe ngjarjeve që ndodhën në ndeshjen e së premtës mes Serbisë...

Kupa e Botës: Vazhdon faza e eliminimit, përballen Japoni – Kroaci, Brazil – Kore...

0
Kupa e Botës vijon sot me dy ndeshje të tjera. Faza e eliminimit direkt ka filluar tash e sa ditë. Teksa katër kombëtare që kaluan në...