Futbollistët italian kthehen në shtëpi pas suksesit në “Wembley”

0
Kombëtarja e Italisë ka fituar Euro 2020. Italia ka fituar Kampionatin Evropian pasi mposhti në finale Anglinë, shkruan lajmi.net. Futbollistët e Roberto Mancinit zhvilluan një...

OBSH i quan shkatërruese turmat pa maska në Euro 2020 që transmetuan coronavirusin

0
Epidemiologia e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Maria Van Kerkhove, tha se ka qenë “shkatërruese” kur ka parë turma njerëzish pa maska, duke kënduar dhe...

Sot zhvillohet finalja e madhe e Euro 2020 mes Anglisë dhe Italisë

0
Sot (e diel) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja kryesore apo finalja e madhe mes Anglisë dhe Italisë në kuadër të Kampionatit Evropian...

Lojtarët më të shpejtë në “Euro 2020”

0
Kampionati Evropian ka befasuar me formën e disa futbollsitëve. Sipas statistikave të publikuara nga Wolksvagen Mobility, lojtarët më të shpejtë të Kampionatit Evropian “Euro 2020”...

Angli – Danimarkë, Kane shpallet lojtari i ndeshjes

0
Harry Kane është shpallur lojtari i ndeshjes, Anglia – Danimarka. Harry Kane është shpallur lojtari i ndeshjes, Anglia – Danimarka, e cila u luajt në...

Anglia kalon në finale të “Euro 2020” pas vazhdimeve

0
Ka përfunduar ndeshja pas 120 minutave ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës. Dramë në “Wembley” të Londrës kishte ku u ndeshën në kuadër të gjysmëfinales së “Euro...

Anglia – Danimarka, formacionet zyrtare

0
nglia dhe Danimarka do të përballen në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”. Anglia dhe Danimarka do të përballen në kuadër të gjysmëfinales në “Wembley”,...

Finalisti i dytë: Anglia dhe Danimarka “luftojnë” për përballjen me Italinë

0
Anglia dhe Danimarka do të takohen në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në “Wembley Stadium”,...

Italia në finale të EURO 2020, fiton me penallti ndaj Spanjës

0
Italia dhe Spanja kanë luajtur barazuar në kohën e rregullt dhe vazhdime (1-1) në gjysmëfinalen e Euro 2020, ndërsa penalltitë zgjodhën fituesin, që dolën...

Formacionet e mundshme, parashikim, analizë, statistika: Itali – Spanjë

0
Italia dhe Spanja do të takohen në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në “Wembley Stadium”...