Raheem Sterling, lojtari me më së shumti driblime në Evropian

TOPSHOT - England's forward Raheem Sterling celebrates the first goal during the UEFA EURO 2020 round of 16 football match between England and Germany at Wembley Stadium in London on June 29, 2021. (Photo by JOHN SIBLEY / POOL / AFP)

Italia mbrëmë fitoi Kampionatin Evropiani pasi në finale mposhti Anglinë pas ekzekutimit të penaltive.

UEFA sot ka publikuar listën e futbollistëve me më së shumti driblime në Evropian.

Lojtari me më së shumti driblime është futbollisti anglez, Raheem Sterling. Ai kompletoi 34 driblime gjatë tërë Evropianit.

Pas tij vjen lojtari i Danimarkës, Martin Braithwaite dhe ai i Francës, Kylian Mbappe. Te dytë kanë nga 26 driblime.

Në pozitën e katërt është danezi, Joakim Maehle me 25 driblime dhe top 5shen e mbyllë italiani, Federico Chiesa me 24 driblime.