Rikthehen emocionet e Euro 2020 me derbin mes Italisë dhe Spanjës, aty ku mësohet...

0
Italia dhe Spanja do të takohen sot (e marte) në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet...

Anglia shkatërron Ukrainën, kalon në gjysmëfinale të “Euro 2020”

0
Anglia ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Ukrainën 4-0. Kombëtarja e Anglisë e ka mposhtur Ukrainën 4-0, duke siguruar kështu kualifikimin...

Danimarka mposht Çekinë, avancon në gjysmëfinale të “Euro 2020”

0
Danimarka kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Çekinë 2-1. Kombëtarja e Danimarkës është kualifikuar në gjysmëfinale të “Euro 2020” pasi mposhti Çekinë 2-1,...

“Euro 2020” vazhdon me ndeshjet e çerekfinales

0
Sot do të zhvillohen ndeshjet e fundit të çerekfinales. Sot do të përcaktohen edhe dy gjysmëfinalistë në kuadër të ndeshjeve të fundit të çerekfinales së...

Italianët të pandalshëm, mposhtin Belgjikën, kalojnë gjysmëfinale të “Euro 2020”

0
Italia ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropain pasi mposhti Belgjikën 2-1. Kombëtarja e Italisë ka mposhtur Belgjikën 2-1 dhe ka siguruar kalimin në gjysmëfinale...

Spanja fiton me penallti ndaj Zvicrës – përfundon ëndrra evropiane për Shaqirin dhe Xhakën

0
Spanja dhe Zvicra e kanë mbyllur kohën e rregullt dhe vazhdimet me rezultat të barabartë (1-1) në çerekfinalen e parë të Euro 2020, ndërsa...

Mbyllen vazhdimet, fituesi i ndeshjes Zvicër – Spanjë përcaktohet në penallti

0
Kanë përfunduar edhe vazhdimet në duelin mes Zvicrës dhe Spanjës 1-1. Dy skuadrat pavarësisht rasteve nuk ia dolën të shënojnë, andaj do të kërkojnë kualifikimin...

Shaqiri “bombardon” Spanjën

0
Mesfushori kosovar ka barazuar rezultatin në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Petersburgut. Zvicra ka barazuar rezultatin në ndeshjen kundër Spanjës, ku mesfushori kosovar Xherdan Shaqiri...

Xhaka mungon shkaku i kartonëve, por Zvicrën sërish e udhëheq një shqiptar – Shaqiri...

0
Granit Xhaka do të jetë mungesa e madhe e Zvicrës në çerekfinale të Kampionatit Evropian. Mesfushori shqiptar është lider i helvetikëve pasi bart edhe shiritin...

Sot zhvillohen dy përballjet e para çerekfinale në Euro 2020, vëmendja te super ndeshja...

0
Sot (e premte) janë në orar dy ndeshjet e para çerekfinale në kuadër të Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Euro 2020 ka hyrë tashmë në një...