Finlanda del triumfuese në takimin e vështirë ndaj Danimarkës

0
Kombëtarja e Finlandës ka bërë befasinë duke mposhtur Kombëtaren e Danimarkës. Pavarësisht që janë në Kampionatin Evropian “Euro 2020” për herë të parë, Finlanda mposhti...

Zvicra barazon me Uellsin

0
Ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës, ka përfunduar me rezultat 1 me 1. Zvicra e filloi më mirë ndeshjen, me disa raste të mira shënimi, edhe...

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

0
Luka Modric ka vlerësuar lartë Kombëtaren e Anglisë. Nesër do të përballen Anglia me Kroacinë në kuadër të “Euro 2020”, shkruan lajmi.net. Kroacia në përballjet e...

Tre formacionet se si mund të luajë Anglia përballë Kroacisë

0
Anglia do të fillojë rrugëtimin në Euro 2020 me një ndeshje mjaftë të vështirë ndaj Kroacisë në stadiumin Wembley të dielën (nesër). Me Tre Luanët...

Deri në katër rekorde të kampionateve evropiane u thyen në ndeshjen mes Italisë dhe...

0
Kombëtarja e Italisë e hapi Euro 2020 mbrëmë me një fitore bindëse 3-0 kundër Turqisë, dhe ky rezultat theu katër rekorde në Kampionatin Evropian. Gjegjësisht,...