Enrique: Ne jemi skuadra më e mirë në fazën defanzive në “Euro 2020”

0
Luis Enrique ka folur para ndeshjes me Zvicrën. Selektori spanjoll, Luis Enrique ka folur para ndeshjes me Zvicrën në konferencën për shtyp para takimit. Spanjolli theksoi...

Martinez flet për gjendjen e De Bruyne dhe Hazard para ndeshjes me Italinë

0
Selektori i Belgjikës, Roberto Martinez ka folur për dyshen Kevin De Bruyne dhe Eden Hazard. Martinez duke folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me...

Konfirmohen tetë çerekfinalistët e Euro 2020, zbulohet orari

0
Kampionati Evropian është futur në një fazë mjaft interesante, pasi janë luajtur të gjithë ndeshjet e 1/8-ave dhe janë përcaktuar skuadrat çerek-finaliste. Franca kampione bote,...

Ukraina eliminon Suedinë, avancon në çerekfinale

0
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Suedisë dhe Austrisë. Gjatë 90 minutave skuadrat barazuan me rezultatin 1-1. Ukrainasit realizuan të parët në min 27 përmes Oleksandr Zinchenkos...

Anglia arrin në çerekfinale të “Euro 2020” duke mposhtur Gjermaninë

0
Anglia ka arritur në çerekfinale të “Euro 2020”. Pjesa e parë filloi me një dinamikë të lartë, mirëpo skuadrat nuk rrezikonin shumë. Sterling testoi portierin Manuel...

Xhaka: Kemi shkruar historinë, treguam mentalitet

0
Zvicra arriti të fitojë me penallti ndaj Francës, pasi e gjithë ndeshja u mbyll me shifrat 3-3. Një ndeshje e madhe e helvetëve, me...

“Euro 2020” vazhdon me dy super ndeshje, vëmendja te Angli – Gjermani

0
Sonte (e martë) do të zhvillohen dy takime shumë interesante në kuadër të 1/16 së "Euro 2020". Anglia do të përballet me Gjermaninë, derisa...

Zvicra e shqiptarëve eliminon Francën nga “Euro 2020”

0
Zvicra ka bërë befasinë duke eliminuar Francën nga Kampionati Evropian “Euro 2020”. Kampioni i Botës ishte në avantazh prej 3 – 1, por Zvicra...

Spanja fiton dramën ndaj Kroacisë, kualifikohet në çerekfinale të “Euro 2020”

0
Spanja ka siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian "Euro 2020" pas fitores ndaj Kroacisë. Spanjollët pas plotë 120 minutave lojë, triumfuan me rezultat 3...

Sot zhvillohen dy ndeshjet e radhës të fazës 1/16 në Euro 2020

0
Sot në program janë dy ndeshje fantastike në Kampionatin Evropian. Danimarka, Italia, Çekia dhe Belgjika janë katër skuadrat e para që kanë siguruar kalimin në...