Angli – Danimarkë, Kane shpallet lojtari i ndeshjes

Harry Kane është shpallur lojtari i ndeshjes, Anglia – Danimarka.

Harry Kane është shpallur lojtari i ndeshjes, Anglia – Danimarka, e cila u luajt në “Wembley” të Londrës në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”, shkruan lajmi.net.

Anglia arriti për herë të parë në histori që të arrijë në finale të Kampionatit Evropian ku tani do të përballet me Italinë të dielën.

Sterling ishte kërcënim gjatë tërë ndeshjes dhe për 120 minuta ishte njëri ndër lojratët më aktivë në aksionet e Anglisë.

Ai është shpallur lojtari i ndeshjes nga UEFA.