Prishtina përshëndetet nga Kupa e Evropës

Sigal Prishtina e mbyll aventurën e saj me humbje në FIBA Europen Cup.

Ekipi kryeqytetas në ndeshjen e fundit të luajtur në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve Prishtinë, u mposhtë nga ekipi i Buyukcekmece me rezultat 66-84.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte A. Lowrence i Prishtinës me 18 pikë, një kërcim dhe 7 asistime.

Kurse nga ana e kundërshtarit, më i fuqishmi ishte C. Ëright, me 17 pikë, 2 asistime dhe 2 asistime.