Shoshi humbet parakualifikimet e “Eurobasket 2021”

0
Njëri nga basketbollistët kryesorë të Kosovës, Lis Shoshi, është lënduar në ndeshjen e parë miqësore ndaj Shqipërisë dhe si pasojë do tëmungojë në takimet parakualifikuese “Eurobasket 2021”.  Shoshi është lënduar në krahun e djathtë, derisa mjekët kanë konstatuar se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë në përballjet me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe, që zhvillohen nga 3 deri më 21 gusht.  Ai do të mungojë në parakualifikime, kurse gjendja...

KB Prishtina e fiton për të dytën herë radhazi Kupën e Kosovës

0
KB Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll për të dytën herë radhazi në kategorinë e femrave. KB Prishtina e fitoi Kupën e...

Tifozët e Trepçës djegin flamurin e Serbisë

0
Është tensionuar situata në ndeshjen e Kupës së Kosovës në basketboll. Derisa po luhej ndeshja mes Prishtinës dhe Trepçës, tifozët e kësaj të fundit kanë...

Kosova në Grupin G së bashku me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe

0
Kosova ka edhe një mundësi për kualifikim në Eurobasket 2021. Pas përfundimit të raundit të dytë të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021, skuadrat lidere të...

Sonte Kosova luan kundër Rumanisë, kërkohet fitorja në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve”

0
Kosova sonte do ta luaj ndeshjen e radhës kundër Rumanisë, në ‘Pallatin e Rinisë dhe Sporteve’ në Prishtinë. Dardanët janë në kërkim të fitores, në...

Kosova përballet me Rumaninë për kualifikimet e “Eurobasket 2021”

0
Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll, të dielën më 24 shkurt 2019, do të përballët me Rumaninë  për kualifikimet e “Eurobasket 2021”. Ndeshja do të zhvillohet në Prishtinë...

Tifozët turq kundër Serbisë: “Serbia është Kosovë”

0
Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë...

Prishtina e kërkon kualifikimin në FIBA Europe Cup

0
Z Mobile Prishtina është vetëm një fitore larg nga kualifikimi në fazën e eliminimit direkt të FIBA Europe Cup, që do të shënonte suksesin...

Njihuni me transferimin e fundit të Z Mobile Prishtinës

0
Z Mobile Prishtina ka siguruar shërbimet e një basketbollisti shumë cilësor. Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës, po vazhdon të përgatitet për pjesën e dytë të...

Prishtina në mesin e 16 më të mirave

0
Z Mobile Prishtina ka siguruar kualifikimin në rundin elitë dy ndeshje pa përfunduar faza e grupeve. Kosovarët fituan në Lituani kundër skuadrës ukrainase Cherkaski Mavpy...