Ramsey do ta qartësojë të ardhmen në ditët e ardhshme

0
Reprezentuesi uellsian, Aaron Ramsey është emri më i fundit që është duke u lidhur me Milanin. 27-vjeçari do të mbetet pa kontratë në fund të...

Klubi nga Premierliga në shitje

0
Skuadra e Premier Ligës Angleze, Newcastle United edhe zyrtarisht është në shitje, transmeton IndeksOnline. Këtë lajm e ka konfirmuar pronari, Mike Ashley, i cili thotë...

Reali pëson edhe një humbje, kësaj radhe nga Tottenhami

0
Tottenham ka mposhtur Realin me rezultat 3-1 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Në këtë ndeshje shkëlqeu,...

Serie A redukton dukshëm numrin e tifozëve në stadiume shkaku i COVID-19

0
Është raportuar se stadiumet e Serie A do të zvogëlohen në 50 për qind të kapacitetit si një reagim ndaj rasteve në rritje të...

Ideja e re e Serie A: Të gjitha ndeshjet e mbetura të luhen në...

0
Shefat e Serie A po konsiderojnë mundësinë ekstreme për të luajtur 12 ndeshjet e mbetura të ligës në Romë. Sipas La Repubblica, Federata Italiane e...

Barcelona barazon me Alavesin

0
Barcelona nuk ka mundur të shkojë më shumë se sa një barazim ndaj Alaves me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 11-të në...

Roma fiton me shumë spektakël ndaj Empolit

0
Roma ka fituar 4-2 në udhëtim te Empoli në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Pas vetëm 24 minutash lojë, Tammy Abraham kaloi...

Shqipëria e pafuqishme ndaj Anglisë

0
Shqipëria është mposhtur nga Anglia me rezultat 0-2. Shqipëria nuk arriti të bëjë befasinë. Kombëtarja kuqezi u mposht në ‘Air Albania’ nga Anglia me rezultat...

Arsenal shënon fitore të madhe ndaj Man Utd, ngjitet në vendin e katërt

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Arsenalit dhe Manchester United. Arsenal dhe Manchester United janë përballur në javën e 30-të në Premierligë, e që njëherësh...

Roma e para, eliminohet klubi i njohur

0
Atletico Madridi bie nga faza e grupeve. Roma ka përfunduar e para në “grupin e vdekjes”.Verdhekuqët mposhtën Qarabagun, 1:0 me golin e Diego Perottit. Chelsea në...

Liverpool fiton pa telashe ndaj Rangers

0
Liverpool është kthyer te fitorja në Champions League. Skuadra e Liverpool ka marrë tri pikë të reja në grupin e saj, duke mposhtur skuadrën e...