Raporti: Mohamed Salah po e “zhduk” islamofobinë

0
Ardhja e Mohamed Salah në Liverpool ka rezultuar me rënie të islamofobisë dhe krim të urrejtjes në qytet. Ky është rezultati  nga një hulumtim...

Liverpooli kampion i Evropës – sundon Tottenhamin në Madrid për trofeun e gjashtë në...

0
Liverpooli ka arritur të shënojë fitore në finalen e Ligës së Kampionëve, ndaj Tottenahmit me rezultat 2-0, duke u stolisur me këtë trofe për herë...

Salah shkëlqen pas 30 sekondash lojë, 1:0 për Liverpool-in (video)

0
Janë nevojitur vetëm dy minuta lojë për tu zhbllokuar finalja e Ligës së Kampionëve, ndërmjet Tottenham dhe Liverpool. Qysh në aksionin e parë nga ‘The...

Kosova shenon kunder Danimarkes

0
Qendermbrojtesi Amir Rrahmani e ka gezuar Kosoven me nje gol ne ndeshjen kunder Danimarmes qe po luhet ne keto momente. Goli i cili u...

Kosova bën mrekulli, 5 me 0 në ndeshjen kundër Maltës

0
Pese me zero eshte rezultati aktual i lojes mes Kosoves dhe Maltes ne UEFA Nation League. Ky rezultat nuk eshte befasues duke pasur parasysh lojen...

Kosova e mrekullueshme, fitore me spektakël ndaj Maltës

0
Kosova ka shënuar fitore të mrekullueshme ndaj Maltës me rezultat 3-1, pas një paraqitje jashtëzakonisht dominuese në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Një atmosferë impozante...

Shqiptarët gozhdojnë Serbinë, 2:1 nga Shaqiri

0
Xherdan Shaqiri e ka vulosur lojën, duke e kthyer rezultatin në 2:1. Kështu Shaqiri u bë shqiptari i dytë që shënoi golë për kombëtaren zvicerane...

Super Xhaka, çmend serbët me “Shqiponjën”

0
Granit Xhaka barazuar shifrat në 1-1 me një supergol ndaj Serbisë në të 52-tën. E nuk mund të festonte ndryshe veçse duke bërë shenjën...

Publiku në Tunizi mbështet Katarin

0
Në tribunat e Africain është hapur pankarta me mbishkrimin "Liderë ju urrejmë. Keni rrethuar Katarin. Ndërsa kenë lënë të qetë Izraelin" Në ndeshjen finale të...

Kosova pëson humbje të thellë nga Kroacia

0
Kosova ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018”. Përfaqësuesja kosovare pësoi 6 me 0 nga Kroacia në ndeshjen e parë si...