Kosova bën mrekulli, 5 me 0 në ndeshjen kundër Maltës

Pese me zero eshte rezultati aktual i lojes mes Kosoves dhe Maltes ne UEFA Nation League.

Ky rezultat nuk eshte befasues duke pasur parasysh lojen jashtezakonisht te mire qe luajten djemte qe nga fillimi i ndeshjes.

Golin e pare e shenoi Vedat Muriqi, duke pasuar nga Benjamin Kololli, dhe dy gola nga Donis Avdiaj, dhe Milot Rashici i cili e dha golen e peste. /MESAZHI/