Pogba nuk duron fyerjet ndaj fesë islame, drejt tërheqjes nga Kombëtarja e Franceze

0
Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës. Ngjarjet e fundit që kanë tronditur...

Solidariteti me Serbinë, Spanja nuk pranon të përballet me Kosovën

0
Kosova që fillimisht u tërhoq në grupin A, pastaj kalojë të grupi B në mënyrë që të mos përballet me Serbinë është duke vazhduar...

Dallku, Ibrahimi dhe Boshnjaku përfundojnë në emergjencë

0
Trajneri Armend Dallku, fizioterapeuti Atdhe Halimi, dhe dy futbollistët Labinot Ibrahimi dhe Lorik Boshnjaku, kanë përfunduar në emergjencë, pas situatës tensionuese që...

Ozil: Gabova shumë që nuk përfaqësova vendin tim

0
Mesfushori turk, Mesut Ozil ka pranuar se ka bërë gabim të madh që nuk ka luajtur për vendin e tij, por për kombëtaren gjermane. “Gabimi...

Vdes ish-futbollisti i Juventusit

0
Sot ka ndërruar jetë ish futbollisti i skuadrës së Juventus.Në moshën 33 vjeçare, Giuseppe Rizza  është ndarë nga jeta, pas disa komplikimeve...

Nuk mori ftesë nga Kosova, Liridon Krasniqi merr pasaportën e Malajzisë

0
Tash e sa vite pjesë e Superligës së Malajzisë, Liridon Krasniqi ka bërë një emër të madh në futbollin e Malajzisë, duke regjistruar paraqitje...

Van Dijk i shkëlqyeshëm, Shaqiri i harruar – vlerësimet e lojtarëve të Liverpool pas...

0
Liverpool ka arritur t’i jap fund pritjes 30 vjeçare, duke e fituar titullin e parë të kampionit që nga viti 1990.

Kosova pa lojtarët kryesorë në ndeshjet e qershorit

0
Dy ndeshjet e qershorit pritet t’i japin kah rrugëtimit të Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Por përfaqësuesja e Kosovës në futboll...

Liverpooli e ka nxjerr në shitje Shaqirin, këto janë klubet e mëdha që janë...

0
Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar veror. Ylli kosovar nuk ka pasur shumë hapësira këtë edicion me The Reds, por edhe...

Portieri i Sevillas, Bono shënon gol dhe shpëton skuadrën nga humbja

0
Sevilla ka barazuar në ndeshjen ndaj Real Valladolidit në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas. Në fakt, Sevilla ishte duke e humbur ndeshjen...