City fiton sfidën e parë ndaj Dortmundit

Manchester City ka arritur që të marrë fitore si vendase ndaj Borussia Dortmund, duke shënuar në minutat e fundit për 2-1.

E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën që të shënonin vetëm një gol përmes Kevin de Bruyne 19′, raporton lajmi.net.

Pjesa e parë u mbyllë më këtë rezultat dhe më pas në pjesën e dytë gjërat ndryshuan.

Në minutën e 84-të, Marco Reus shënoi një gol mjaftë të bukur pas asistimit të Erling Haaland.

Mirëpo, me këtë rezultat nuk përfundoi ndeshja pasi Phil Foden shënoi në minutat e fundit të ndeshjes për t’i siguruar fitore ekipit.