Telefoni i ri i Xiaomi ka një kamër monstër

0
Seritë e reja 12S kanë vinë me MIUI 13 bazuar në Android 12 dhe procesorin më të fuqishëm celular Snapdragon 8+ Gen1 si dhe...

Sateliti i ri i NASA-s niset drejt Hënës

0
Sateliti i ri i Agjencisë amerikane të hapësirës (NASA) që do të ekzaminojë Hënën, filloi rrugëtimin 4-mujor drejt Hënës, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas ueb...

Bashkimi Evropian miraton rregulloren e kriptomonedhave

0
Quajtur MiCA, rregullorja është dizajnuar për të ofruar mbrojtje përballë mashtrimeve, aktiviteteve kriminale, impaktit klimaterik etj. Bashkimi Evropian dhe vendet anëtare ranë dakord për një...

Përdoruesit e Gmail dhe Hotmail mashtrohen përmes e-mail të rrejshëm dhe të rrezikshëm

0
Përdoruesit e Gmail dhe Hotmail duhet që të kenë kujdes nga një mesazh i rrejshëm që pretendohet se dërgohet nga ekipi i Facebook Support. Emaili...

Ukrainasit po ndërtojnë teknologji në shtëpitë e tyre në përpjekje të pengimit të dronëve...

0
Shpikësit dhe shkencëtarët e dëshpëruar ukrainas i janë rikthyer teknologjisë së ndërtuar në shtëpi, duke përfshirë dronë dhe bllokuesit e sinjalit, në një përpjekje...

Pas Instagram, Meta lançon NFT-të në Facebook

0
Sipas Decrypt, Facebook do të lejojë përdoruesit të lidhin portofolët e tyre dixhitalë me rrjetin social siç munden edhe në Instagram. Tokenët jo të këmbyeshëm...

Bashkimi Evropian lë në fuqi rregulloren që heq tarifat roaming

0
Gjithashtu është parashikuar rritja e transparencës ku ju kërkohet operatorëve të informojnë qytetarët për kostot shtesë që mund të hasin në roaming. Konsumatorët celularë Evropianë...

“Kripto-Mbretëresha” në listën e 10 më të kërkuarve të FBI-së

0
40 vjeçarja nga Bullgaria kërkohet për përfshirjen e saj në mashtrimin me kriptomonedha njohur si OneCoin. Ruja Ignatova, e njohur ndryshe edhe si kripto-mbretëresha e...

Vlera e Bitcoin ra nën 19 mijë dollarë

0
Jo vetëm Bitcoin por të gjitha asetet e tjera janë nën presion. Inflacioni i lartë, nivelet e larta të interesave dhe frika e një...

Sot 15 vite më parë u prezantua iPhone i parë

0
Pas lançimit më 29 Qershor 2007, u deshën vetëm 74 ditë përpara se Apple të njoftonte se ka shitur mbi 1 milionë iPhone. iPhone i...