Kosova “kampione” e internetit në Ballkan, 97% e popullsisë ka qasje

0
Në Ballkan, Kosova ka shkallën më të lartë dhe Shqipëria më të ulët të përdoruesve të internetit, sipas një raporti të titulluar “DIGITAL 2022”,...

Lajm i ri nga koronavirusi: ky është burimi kryesor i përhapjes

0
Koronavirusi – virusi i ri e vdekjeprurës zbulohet përmes mostrave të frymëmarrjes, por sipas Bloomberg, fecesi, apo gjurmët e jashtëqitjes, janë burimi më i madh i...

WhatsApp me mesazhe tekst që mund të shihen vetëm një herë

0
Funksionaliteti i ri mund të gjendet në versionin më të fundit beta të WhatsApp për Android. Sapo dërgoni një mesazh të tillë, marrësi nuk...

Nxënësit në Kosovë preferojnë gjimnazin më shumë se shkollat profesionale

0
Edhe këtë vit shkollor orientimi kryesor i nxënësve për regjistrim në shkolla të mesme janë gjimnazet dhe jo shkollat profesionale. Kjo po ndodh nga frika...

Facebooku favorizon “instant articles”

0
Facebook njoftoi ditën e sotme se së shpejti do të aplikojë disa ndryshime në News Feed të cilat do e bëjnë më të shpejtë...

WhatsApp përmirëson video thirrjet në grup, premton funksionalitete të reja në 2023

0
Aplikacioni rival i Apple, FaceTime, mbështet thirrjet me 32 persona, dhe WhatsApp tashmë mund të konkurrojë më mirë me FaceTime për grupet e bisedave. Aplikacioni...

Snapchat sjell komunikimin dhe video thirrjet në ueb

0
Lançimi i një platforme uebi është sinjal se kompania po trajton me seriozitet të lartë abonimin me pagesë. Funksionalitetet e Snapchat si publikimi, komunikimi dhe...

Sony do të lançojë një konkurrent të Xbox Game Pass

0
Së fundmi shkalla e parë thuhet se do të përfshijë përfitimet ekzistuese të PS Plus, ndërsa e dyta do të ofronte një katalog më...

Google zbulon sistemin e ri operativ

0
Zhvilluar nga Google, Fuchsia OS u shfaq për herë të parë në 2016-ën dhe është një sistem operativ me burim të hapur bazuar në...

Smartfoni i ardhshëm i OnePlus ka 2-fishin e memories RAM të Galaxy S23 dhe...

0
Një tjetër aspekt që duhet theksuar i këtij smartfoni është përdorimi i RAM-it më të fundit LPDDR5X ndërsa kompanisë si Samsung dhe Apple janë...