Intel prezanton gjeneratën e 13-të të procesorëve, premton 41% më shumë performancë

0
Mbase detaji më impresionues i prezantimit të Intel ishte se Raptor Lake mund të arrijë performancën e 12900K (me 241W) me vetëm 65W. Intel më...

WhatsApp kërkon që përdoruesit të përditësojnë aplikacionin sa më parë

0
Detajet u zbuluan me përditësimin e Tetorit nga vetë WhatsApp dhe problemi doli në dritë më 23 Shtator. WhatsApp publikoi detajet e një problemi kritik...

Interpoli vihet në kërkim të themeluesit të Terraform Do Kwon

0
Pasi autoritetet Koreane lëshuar një urdhër arresti për Kwon javën e kaluar, ai shkroi në rrjetin social Twitter se nuk ishte në arrati. Pas kërkesës...

Versioni më i fundit i Firefox më i shpejtë

0
Edhe pse çdo shfletues tjetër është i bazuar në projektin Chromium, Firefox thotë se përdor motorin e vet Quantum i cili respekton privatësinë e...

iPhone 15 “Ultra” zëvendëson iPhone 14 Pro Max vitin e ardhshëm

0
Ndryshimi mund të qëllojë së bashku me një ridizajnim të iPhone ngjashëm me atë që Apple bëri në 2020-ën me iPhone 12. iPhone i vitit...

TikTok lançon një buton mospëlqimi për komentet

0
TikTok është në dijeni të abuzimeve të mundshme. Ashtu si YouTube, as TikTok nuk do të tregojë numrin e mospëlqimeve. Përdoruesit e TikTok tashmë mund...

Hakerët Iranianë kishin akses në infrastrukturat Shqiptare 14 muaj përpara nisjes së sulmit kibernetik

0
Në Korrik të 2022 aktorët nisën një sulm me ransomware duke lënë mesazhe anti-muxhahedinë në desktopët e administratës. Agjencia Amerikane e Sigurisë Kibernetike dhe Infrastrukturave...

Twitter nxjerr përdoruesit nga llogaritë pas një incidenti me fjalëkalimet

0
Twitter thotë se për shkak të këtij problemi kishte vendosur të nxirrte nga llogaritë disa përdorues në të gjitha pajisjet. Twitter zbuloi një incident sigurie...

Apple rrit çmimet e aplikacioneve në App Store

0
Rritja bëhet më e lartë për çmime më të larta si përshembull blerjet 14.99 euro do të bëhen 17.99 euro. Apple njoftoi se aplikacionet dhe...

Butoni “Dislike” me efekt minimal në sugjerimet e përmbajtjeve të algoritmit të YouTube

0
Hulumtuesit zbuluan se këto funksioni kishte shumë pak efektivitet në atë çfarë algoritmet sugjerojnë tek ju. Nëse keni provuar të ndikoni në algoritmet e YouTube...