10 ide gjeniale për prindër kreativ (FOTO)

Të rrisësh fëmijë është mjaft e vështirë, por me pak kreativitet, rritjen e tyre mund ta shndërroni në kënaqësi dhe madje në humor.

Kreativiteti dhe gjindshmëria në raste të palakmueshme ju ndihmon që të mos ju dalë situata nga kontrolli. Kreativiteti juaj mund të ndikoj edhe në aftësitë dhe të nxënurit e fëmijës suaj.

Nuk është për tu quditur se nga artistë lindin artistë, pasi kreativiteti ka të bëjë edhe me përvojat e hershme në fëmijëri, percjell Mesazhi.com.

Prandaj shikojini këto fotografi që ju ndihmojë të jeni prindi më “mendjehapur” në rrethin tuaj shoqëror.

  1. Ky baba di si ta menaxhoje “luften” mes femijeve ne veture.

Image may contain: 2 people, people smiling, text

2. Ngarkojini me nje pune qe ju jep juve kohe. Psh. ta ngjyrosin garthin me uje!

Image may contain: one or more people, people standing, child, text and outdoor

3. Perdoreni mbetjen e letres se toaletit per ti bere keto supergarazha per djemte tuaj te vegje.

No automatic alt text available.

4. Perdorni kete leter gatimi per te krijuar kete tabele qe nuk ju mbaron asnjehere.

Image may contain: text

5. Krijoni nje shtrat te varur duke perdorur qarqafe qe i mbeshtillni perreth tavolines. Femijet tuaj do te kenaqen!

Image may contain: 1 person

6. Ngjyroseni me ngjyra te ndryshme rutinen e tyre ditore, pasi keshtu u mesoni atyre menaxhimin e kohes.

Image may contain: text

7. Lereni femijet tuaj te shprehin kreativitetin ne nje pako te zbrazur.

No automatic alt text available.

8. Shnderrojeni shtratin e vjeter gjumit te bebes ne nje hapsire pune per femijet tuaj.

Image may contain: indoor and text

9. Perdorini çarçafet elastik si metode per te mbajtur femijet e vegjel ne plazh.

Image may contain: one or more people and outdoor

10. Ju mund ti fshihni cokolatat ne frigorifer vetem nese i maskoni ato si perime te ngrira.

Image may contain: text