Kreu i bandës së rrezikshme tenton të arratiset nga burgu i veshur si vajza...

0
“Kreu i një bande braziliane u përpoq të shpëtonte nga burgu duke u veshur si vajza e tij, kur ajo e vizitoi atë pas...

Ramush Haradinaj “sfidon” Majlinda Kelmendin në xhudo

0
Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka vendosur ta sfidojë Majlina Kelmendin në xhudo këtë të shtunë. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka...

Sondazhi: Ja cili çift vlerësohet “më së shumti” në botë

0
Për disa ajo është “Zonja e Parë e Përjetshme”, e ndaj Michelle Obama është “më e vlerësuar” në mbarë botën. Sipas një sondazhi të fundit...

Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët

0
Ai është bërë trend në mediet sociale. Të gjithë postojnë tani në rrjet foto të tyre si do të ishin pas 30 apo 50...

RTSH bën gabime skandaloze, transmeton këngët çetnike të Cecës

0
Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca. Sipas AMA-s, këngëtarja Serbe...

Në Mitrovicë hapet “Aqua Parku” “më i madh në vend e rajon”

0
Në qytetin e Mitrovicës është hapur parku ujor “Aqua Park” afër Liqenit Akumulues, i cili, sipas njoftimit për media të komunës së Mitrovicës, është...

17 vendet ku mund të “blesh” një pasaportë dhe çmimi i tyre

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të dytë apo...

Londra tregon “bereqetin e pranverës”, zbukuron edhe autobusët (FOTO)

0
Pasagjerët që hipën sot në autobus për në Londër sot u mirëpritën me një pamje mahnitëse lulesh. Lulet nga llojet e ndryshme si lulebora, trëndafila...

Ja si do të duket brendësia e Golf 8-shit

0
Volkswageni ka treguar disa detaje për brendësinë e gjeneratës së re të modelit ‘Golf’. Skicat e publikuara në raportin e grupit të kompanisë gjermane për...

Të fluturosh me erën, aventura e dy meteorologëve amerikanë

0
Meteorologët amerikan Mike Dorfman dhe Tom Padham janë rikthyer sërish në Malin Washington, në New Hampshire, për të fluturuar. Ashtu si para 3...