“Ford GT” shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h

0
Nuk janë veturat e Bugatti-t, as Hennessey-t e as Koenigsegg-it që arritën ta kapin shpejtësinë 485 km/h. Modeli GT nga kompania prodhuese e automobilave ‘Ford’...

Grimerja “Sellma” e komplimenton në gjuhën serbe bijën e kriminelit Arkan

0
Grimerja kosovare e njohur si “Sellma” e cila operon në Prishtinë me sallon zbukurimi e ka komentuar me fjalë “të dashura” të bijën e kriminelit serb...

QKUK: Një profesor i huaj po aplikon një metodë të re të operacioneve

0
Në Qendrën Klinike Universitare është duke qëndruar doktori Diego Gonzalez Rivas, i cili po aplikon metodën më të re të operimeve me një portë,...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

0
Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në filmin e ardhshëm të animuar, mbretëresha...

Blerina Kllokoqi-Rugova dikur e bëri Thaçin lepurosh, ai sot e dekoroi dhe më pas...

0
Blerina Kllokoqi-Rugova, dizenjatorja kosovare, por edhe reja e ish-Presidentit Ibrahim Rugova kishte zgjedhur që vitin 2018 t’ua uronte ndjekësve të saj në mënyrë tjetër. Ajo...

Filmi “Gjyshi i vetmuar” po e emocionon tërë botën

0
Njerëzit e moshuar, sidomos kur jetojnë vetëm, mund të ndihen të lënë pas dore, sepse të gjithë janë shumë të zënë me jetën e tyre dhe...

Skijimi në shkretëtirat e Egjiptit gjithnjë e më popullor

0
Egjipti, një vend ku në sasi të vogla dhe shumë rrallë bie shi, e lëre më borë, vështirë është të pritet që të bëhet...

Një garë me slita në Europë, si në Alaskë

0
Ndoshta shumëkush nuk e di, që gara me slita të tërhequra nga qentë nuk zhvillohen vetëm në Alaskë, gjë që e kemi parë nëpër...

Çmimi i një filxhani kafeje përreth botës

0
Sipas të dhënave amerikanët janë konsumuesit më të mëdhenj të kafesë. Gati 65 për qind e të rriturve konsumojnë të paktën një filxhan kafe çdo ditë,...

Bora nuk ndal fëmijët të stërviten në karate

0
Fëmijët e moshës ndërmjet gjashtë dhe 18 vjeçe në Penjaween të Irakut, seancat stërvitore në karate i bëjnë në ambient të hapur përkundër pranisë...