Brezovica, i vetmi destinacion për aventurierët e borës

0
Në këto ditë me shumë dëborë në vendin tonë, ku mjediset sportive dimërore janë të mbuluara nga...

Një turk konsumon 1.300 filxhanë çaj në vit

0
Sipas kreut të Shoqatës turke të kafenesë, Serdar Erşahin, një turk mesatarisht konsumon 1.300 filxhanë çaji në vit. Kreu i Shoqatës së...

Turqi, pronarët e dyqaneve u hapin dyert maceve për t’u ngrohur

0
Pronarët e disa dyqaneve në qytetin e Antalyas në jug të Turqisë kanë marrë vlerësime pozitive pasi ua kanë hapur dyert dhe...

Dieta e dimrit, ja 10 ushqimet e stinës

0
Shumë fruta dhe perime të stinës do të ishin ideale për të përballuar sa më mirë ndërrimin e stinëve dhe ardhjen e dimrit. Cilat do...

Lodrat “slime”, shumë të dëmshme

0
Disa produkte me plastikë të butë për fëmijë që gjenden dyqanet e lodrave në Britaninë e Madhe mbajnë kimikate toksike katër herë më shumë...

“Mowgli – Legjenda e xhunglës”, vjen me një version të ri

0
Regjisori dhe aktori Britanik Andrew Serkins e merr “Librin e Xhunglës”, dhe me të ndërton një version të fortë dhe të errët, duke i...

Fehmi Ferati: “Burdushi i blente gazetarët për ta ftuar në emisione”

0
Moderatori televiziv Fehmi Ferati ka zbuluar një detaj që interesant se si “mjeku” popullor Hysri Peçani – “Burdushi” i “blente”  gazetarët për ta ftuar...

Universiteti turk jep mësim në përgatitjen e kafesë

0
Universiteti Okan i Turqisë në Stamboll ka filluar të ofrojë trajnime me orar të plotë për të përgatitur kafe, duke tërhequr menjëherë vëmendjen e...

Truqe për organizim në banesa të vogla – Funksionojnë aq mirë (Foto)

0
Gjetja e një vendi për ruajtjen e gjërave, sidomos në apartamente të vogla, është me të vërtetë e vështirë - raftet e ndryshme zakonisht...

Iphone më i ri sjell opsionin që të gjithë e duan në kameran e...

0
Selfie së fundmi është kthyer në footgrafinë më të rëndësishme. Prandaj kur në gjeneratën e re të iPhone-ve kamera e parme u bë 8-megapixel të...