Girl in a jacket

Torte e njelmët me mish të bluar

0
Përbërësit 500 gr mish të bluar 1 qepë 2 speca 1 karotë 2 lugë salcë domatesh 250 gr kërpudha 1 lugë çaji rigon Kripë ...

Musakë me brokoli

0
Përbërësit 2 brokoli 500 gr mish i bluar viçi 1 kokë qepë 2 decilitra lëng domatesh 1 lugë biber i kuq 250 gr kërpudha ...

Musakë me kërpudha

0
Përbërësit 500 gr mish i bluar viçi 400 gr kërpudha 1 copë presh 3 vezë 200 gr miell 3 lugë pure domatesh 2 toptha djathë mocarellë 1 lugë biber i kuq 4 decilitra...

Tavë me mish e kërpudha

0
Përbërësit 700 gr mish viçi 250 gr kërpudha 120 gr përshutë 160 gr djathë i tymosur 4 tranguj turshi 100 gr gjalpë 2 lugë...

Speca me pulë

0
Përbërësit 7-8 speca 500 gr mish pule Djath Cheddar 2 copa hudhër Vaj vegjeal Kripë Biber i zi Hapat Speca pastroni në brendësi, mishin e pulës...

Gjyveç me perime

0
Përbërësit 1 qepë e kuqe 2 patëllxhana 2 patate 2 kungullesha 4 domate 5 copa hudhër 1 lugë salcë domatesh 1 gotë çaji vaj...

Gjellë me mish pule dhe bizele

0
Përbërësit 500 gr mish pule 1 gotë bizele 1 karrotë 1 qepë ½ tubë majdanoz 1 lugë kripë 1 lugë çaji biber i zi ...

Gjellë me kungulleshë

0
Përbërësit 1 kungullesh 2 qepë 2 speca 1 lugë biber i kuq ½ gotë çaji vaj vegjetal 1 luge çaji kripë 1 lugë çaji...

Byrek me speca

0
Përbërësit 8 speca 500 gr djathë 2 vezë ¼ koper 1 lugë çaji kripë 1 lugë çaji biber i zi Për të mbështjell 2...

Bizele të skuqura

0
Përbërësit 1 qepë e vogël 400 gr bizele Vaj Kripë Perimë të përziera Pak sodë për pjekje 1 lugë miell Hapat Qepët pastrohen, lahen, grihen imët...