Bakllava me rrush të thatë dhe arra

0
Bakllava me rrush të thatë dhe arra. Ndiqni këto hapa për të përgatitur këtë recetë fantastike. Kjo ëmbëlsirë është një recetë e veçantë dhe...

Receta e akullores së përgatitur në shtëpi për 10 minuta

0
Ëmbëlsira e preferuar e verës për këdo janë pa dyshim akulloret, që veçse të shijshme edhe të freskojnë në ditët e nxehta. Por e...

Omëletë në mënyrën italiane: Mëngjes i shijshëm

0
Provoni një mënyrë pak më ndryshe të përgatitjes Përbërësit: – 3 vezë; – 1 lugë vaj ulliri; – 1 domate me tul (sasia sipas shijes); – sheqer të kafenjtë...

Pure Patatesh Me Djathë e Pjekur Në Furrë

0
Pureja me patate është një nga ushqimet më të shijshme të cilës nuk i thotë ‘jo’ as një fëmijë e as një i rritur. Ajo...

Hallvë Me Arra Dhe Lëng Portokalli

0
Hallvë Me Arra Dhe Lëng Portokalli Ajo ka një shije të veçantë dhe të plotë, e cila të ngop që në kafshatën e parë. Mënyrat e...

Supë me Brokoli dhe Kos

0
Supa me brokoli me kos është një alternativë fantastike për të mbajtur trupin në formë dhe për t’u ushqyer shëndetshëm gjithashtu. Ju sjellim më poshtë...

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur Në Furrë

0
Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Recetat e puresë së patateve janë zakonisht një përbërës plotësues për...

Tavë me Bamje

0
Bamjet e reja kanë dalë në treg dhe pjatat me to janë plot shije dhe vlera. Të përgatitura në tavë bamjet marrin një shije krejtësisht...

Brokoli me Kos e Hudhër

0
Përgatitja e kësaj recete është shumë e lehtë. Atë mund ta servirni ose si pjatë të parë ose duke shoqëruar gatime të tjera tradicionale ose...

Biskota të Thjeshta me Kos – Gati për Vetëm 30 Minuta

0
Biskotat e përgatitura vet në shtëpi kanë një shije krejtësisht tjetër. Ato mund t’i shijoni për mëngjes, pas dreke apo edhe pasdite për të ëmbëlsuar...