Kukurec në furrë

0
Me siguri disa prej jush sapo kanë parë foton e mësipërme apo kanë lexuar titullin, kanë shtrembëruar turinjtë, kurse disa të tjerë kanë menduar:...

Përtoni të skuqni speca, atëherë provoni fërgesën me domate dhe vezë

0
Edhe pse dita e sotme na bëri të ndihemi tamam në vjeshtë, është ende herët për t’iu futur gatesave të kësaj stine. Sot kemi...

Akullore me pjepër në shtëpi: Përgatitje e shpejtë për një ëmbëlsirë të shijshme verore

0
Pjepri është një burim i vitaminës C – 200 g përmban pothuajse të gjithë nevojën ditore për këtë vitaminë, e cila ndihmon në forcimin...

Pastiço e shpejtë në tigan

0
Nuk po i hyjmë fare diskutimit nëse pastiçoja është pjatë shqiptare, greke, italiane apo turke, dimë vetëm t’ju themi që është një nga ato...

Sekreti i Përgatitjes së Qofteve pa Miell

0
Qoftet me mish të grirë mund të jenë receta më e lehtë për t’u përgatitur dhe me shijen më të mirë. Të buta dhe krokante,...

Nga Mëngjesi Deri në Darkë – Sa Gota me Ujë Duhet të Pini

0
Mund ta njihni me emrin sultjash e ta keni përgatitur e shijuar shumë herë. Ama AgroWeb.org ju tregon sot si e përgatisin këtë recetë tradicionale...

Si të Largoni Lehtë Lëkurën e Specave Kur i Piqni apo Skuqni

0
Në ka një gatim që të mrekullon me shijen sidomos gjatë kësaj stine ato janë specat e skuqura apo të pjekura. Gatuhen lehtë dhe shpejtë...

Provoni Shijen e Mrekullueshme të Rrushit të Ngrirë – I Freskët plot Ëmbëlsi

0
Kokrrat e ngrira të rrushit janë një delikatesë shumë e shijshme dhe e ëmbël. Rrushi është një ndër miqtë më të mirë të organizmit dhe...

Kek me mollë

0
PËRBERESIT: 3 kokrra vezë 100 gr gjalpë 150 gr sheqer 300 gr miell 1 lugë çaji pluhur pjekës 4 kokrra mollë ½ lëng limoni 2 lugë gjelle sheqer për mollët Sheqer vanilje PËRGATITJA: Në një...

Receta e thjeshtë e akullores së shtëpisë me tre shije të ndryshme

0
Akullorja e shtëpisë është padyshin një ëmbëlsirë fantastike, veçanërisht në këto ditë përvëluese vere. Aspak e mundimshme, kërkon pak përbërës dhe të mrekullon me shijen...