10 deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe të votave

0
Glauk Konjufca është deputeti të cilit i janë rritur më së shumti votat në krahasim me zgjedhjet e vitit 2019, ndërkaq Ramush Haradinaj ka...

Gjashtë ditët e Shevalit, sevapi dhe si agjërohen

0
Në një hadith që citohet në librin “Nejlul Eutar”, thuhet se Ebu Ejub Ensari e ka dëgjuar Profetin a.s të thotë:”Kush agjëron Ramazanin dhe...

Imami nga Mitrovica i pajton edhe dy familje të hasmëruara

0
Në namazin e Xhumasë, sot në Mitrovicë janë pajtuar edhe dy familje të hasmëruara. Para hoxhës që po i ecin mirë këto iniciativa, Fatmir Latifajt,...

Sa janë të arsimuar deputetët e Kuvendit të Kosovës

0
Kuvendi i Republikës së Kosovës përbëhet nga gjithsej 120 deputetë. Nga ky numër sa ka Kuvendi, më shumë se gjysma përveç emrit e mbiemrit,...

Lista e më të votuarve të VV-së në Gjakovë

0
Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe...

Pyetja që duhet të bëhet në çdo intervistë pune

0
Çdo intervistë për punë shkakton stres. Ju nuk e dini se si të ju përgjigjeni të gjitha pyetjeve saktë, ose atë që ju duhet...

Myftiu Tërnava: Është mëkat i madh mosmarrja e vaksinës

0
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pranuar sot edhe dozën e dytë të vaksinës, në luftën kundër Covid-19. Myftiu Tërnava ka...

Disa fshehtësi të shërimit me Kuran

0
Allahu i Madhërishëm në Kur'anin fisnik urdhëron e thotë: "Ne të shpallim Kur'anin që është shërim dhe mëshirë për besimtarët, kurse jobesimtarëve nuk u...

Pikëllim që godet e shpon në zemër

0
O Zot! Seç kam sot një pikëllim e brengë të thellë, më godet e më shpon në zemër. Çfarë mund të jetë...? – i pëshpëriti...

Ushtria e Kosovës vazhdon stërvitjen ushtarake me NATO-n në Kroaci

0
Ushtria e Kosovës, përkrah ushtarakëve të NATO-s, po zhvillon stërvitjen ndërkombëtare “Përgjigje e menjëhershme – 19” në Kroaci. Përpos Kroacisë, kjo stërvitje ushtarake e NATO-s...