Imazhet ofenduese në gjashtë librat e anulluar të Dr. Seus përmbajnë paragjykime raciste

0
  Mbi 650 milionë libra të Dr. Seuss janë shitur në mbarë botën, që kur autori Theodor Seuss Geisel publikoi vëllimin e parë në vitet...

Uthulla e mollës nuk duhet përdorur nëse jeni duke marrë këto ilaçe…

0
Uthulla e mollës është një nga përbërësit më të zakosnhëm që gjendet në kuzhinën e gjithësecilit. Edhe pse e dobishme, uthulla e mollës mund të...

Dëshmi të reja rreth lobimit me para të buxhetit për copëtim të territorit

0
BIRN- ka zbuluar dëshmi të reja të lobimit të institucioneve të Kosovës për shkëmbim territoresh me Serbinë: një gazetar i gazetës Le...

Studim: 51% e familjeve kosovare posedojnë një veturë

0
Në bazë të statistikave të fundit të kryera nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, bëhet e ditur se numri i banorëve rezidentë...

Kastrati: Nesër do të ndihmohen 200 familje nga Vitia dhe Suhareka

0
Hoxha dhe humanisti i madh Halil Kastati, ka njoftuar se është gjithçka gati për aksionin e madh që do të zhvillohet nesër,...

Po ti, a pi në gota kristali?

0
Shkruan: Elmaz Fida Ndër traditat e pëlqyeshme në shkollat e mesme dhe universitetet amerikane, është se nxënësit e studentët, mblidhen me njëri-tjetrin dhe me mësuesit...

Shqetësuese, për 10 vjet 387 vrasje në Kosovë

0
Numri i vrasjeve në një shtet të vogël siç është Kosova vazhdon të jetë shqetësues dhe ofron pasiguri tek qytetarët. Përgjatë vitit 2017, nga muaji...

Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe...

0
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet...

Roli i i ylemas në ngritjen e flamurit më 28 nëntor 1912

0
Ishte kohë vjeshte kur dëgjoheshin kërcitjet e patkonjve të kuajve dhe karros së plakut të urtë Ismajl Qemajli me shumë shoqërues dhe trima sypatrembur...

Skandal, ja sa janë rritur çmimet e produkteve ushqimore në marketet në Kosovë

0
Biznese e kompani të ndryshme që merren me shitjen e produkteve të ndryshme, ushqimore dhe farmacuetike po e shfrytëzojnë pandeminë e cila...